روزنامه ملی انیس

هشدار رئیس‌جمهوری لبنان به سیاسیون

یکی از شرکت‌کنندگان در تظاهرات اخیر لبنان پس از انفجار بندر بیروت، تصویر میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان را به نشانه اعتراض لگدکوب می‌کند.
در حالی که نزدیک به دو ماه از انفجار مرگبار بندر بیروت می‌گذرد، میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان، هشدار داد در صورتی که تشکیل دولت جدید بیش از این به تعویق بیفتد، کشور مسیر «جهنم» را طی خواهد کرد.
عون با اشاره به اختلاف‌های روزافزون میان جناح‌های رقیب، اظهار داشت که در چنین شرایطی، دستیابی به توافق برای تشکیل دولت واحد، بیشتر به «معجزه» شبیه است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس‌جمهوری لبنان در اظهارات تلویزیونی روز دوشنبه ۳۱ سنبله خود، بر مشکلات عدیده‌ای تاکید کرد که پیش روی تلاش‌های فرانسه برای خروج لبنان از بحران اقتصادی و مالی قرار دارد.
فرانسه در هفته‌های اخیر کوشیده است تا سیاستمداران جناح‌های مختلف در لبنان را به تشکیل دولت جدید و اجرایی کردن اصلاحات ضروری تشویق کند.
بحران در لبنان از زمانی شدت گرفت که انفجار مهیب بندر بیروت در روز ۱۴ اسد، دست‌کم ۱۹۰ کشته برجای گذاشت و بخشی از پایتخت این کشور را ویران کرد. در پی وقوع این انفجار، نخست‌وزیر و اعضای دولت لبنان کناره‌گیری کردند.
پیش از این فاجعه که طبق ارزیابی مقامات دولتی بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دالر خسارت به جا گذاشته است، لبنان با بحران مالی شدید و تورمی افسار گسیخته روبه‌رو بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید