روزنامه ملی انیس

نگرانی از افزایش کرونا در بریتانیا

مشاوران امور مبارزه علیه بیماری کووید۱۹ در بریتانیا از افزایش بسیار سریع موارد ابتلا به کرونا هشدار داده اند. ازدید آنها اگروضع به همین منوال ادامه یابد، ممکن است شمار موارد ابتلای روزانه درماه اکتوبر به ۵۰ هزار تن برسد.
کریس ویتی، مقام ارشد طبی انگلستان و سر پاتریک والانس مشاور امور علمی بریتانیا روز دوشنبه از خطر افزایش تعداد مصاب شدگان به ویروس کرونا هشدار دادند.
در بریتانیا روز یک‌شنبه ۳۸۹۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا ثبت شد و به این ترتیب تعداد مبتلایان به یک نقطه اوج در چند هفته اخیر سید.
والانس گفت: «ما در حال حاضر فکر می‌کنیم که این اپیدمی تقریباً در هر هفت روز دو برابر افزایش می یابد. اگر وضعیت همین‌طور بدون کاهش ادامه یابد … در این صورت تا نیمه اکتوبر تقریباً روزانه با ۵۰ هزار مورد جدید ابتلا مواجه خواهیم بود.» او افزود که اگر آمار مبتلایان روزانه به این تعداد برسد، بیش از ۲۰۰ مورد فوتی را در یک روز در پی خواهد داشت.
سرایت این ویروس به‌خصوص در بخش‌های مشخص این کشور افزایش یافته است. براساس اظهارات والانس نیاز است که اقدامات خاصی روی دست گرفته شود تا از بدترین وضعیت جلوگیری گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید