روزنامه ملی انیس

نمایش فلم درجشنوارۀ بین المللی فلم زنان درهرات آغازشد

ششمین جشنواره جهانی فلم زنان هرات روز گذشته در کابل افتتاح شد و دیروز روند نمایش این فلم ها با همکاری موسسه سینما تیاتر راوی در سالون مطبوعات نور احمد کریمی در ریاست اطلاعات و فرهنگ آغازشد.
فلم های منتخب ششمین دور جشنواره فیلم زنان هرات همزمان درکابل، هرات، بامیان و ننگرهار به نمایش گذاشته میشود.
یک مسوول برگزارکنندۀ این جشنواره به آژانس باخترگفت که برای دور ششم جشنواره جهانی فلم زنان هرات بیش از ۳۰۰۰ فلم از ۱۲۲، کشور جهان دردو بخش سینمای جهان با موضوع آزاد و سینمای زنان با موضوعات مرتبط به زنان به دبیر خانۀ جشنواره ارسال شده بود که از این میان ۷۳ فیلم منتخب از ۲۷ کشور جهان برای نمایش انتخاب شده است.
این فلم‌ها متعلق به کشورهای هند، ایران، افغانستان، فرانسه، بریتانیا، یونان، امریکا، مصر، روسیه، کراوسی، صربستان، مونتیناگرو، آلمان، فیلیپین،اسپانیا، بلژیک، پولند، تایوان، قطر، ترکیه، پرتگال، فنلد، آفریقای جنوبی، یمن، مالیزیا، اوزبیکستان و آرجنتاین است.
جشنوارۀ بین المللی فیلم زنان هرات نخستین جشنوارۀ جهانی فلم منطقه است که بازتاب جنبه های مختلف حقوق زنان، خشونت علیه زنان، هویت وبرابری جنسیتی را دارد و هدف آن رسیدن به جامعه یی به سوی روشنایی است.
این جشنواره در سال ۲۰۱۳ بنیانگذاری شد و هر ساله در سطح ملی و بین المللی برگزار می شود و فیلم های منتخب آن به نمایش گذاشته می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید