روزنامه ملی انیس

میلر محدود سازی عملیات جنگی در افغانستان را رد کرد

مقام‌های امریکایی به “نیوز ویک” گفته‌اند امریکا دستور توقف عملیات‌های نظامی علیه طالبان و مشوره‌دهی به نیروهای افغان را داده. رسانه امریکایی “نیوزویک” از تصمیم امریکا برای توقف عملیات‌های نیروهای امریکایی علیه طالبان خبر می‌دهد.

همزمان با پایان دور هشتم مذاکرات نمایندگان امریکا و طالبان در قطر، نیوزویک به نقل از مقام‌های ارشد در پنتاگون می‌گوید، به نیروهای امریکایی در افغانستان دستور داده شده که تمام عملیات‌های نظامی‌شان علیه گروه شورشی طالبان را محدود سازند.

همچنین در این گزارش به نقل از مقام‌های امریکایی آمده که به نیروهای امریکایی گفته شده است تا مشوره‌دهی به وزارت دفاع ملی و نیروهای امنیتی افغانستان را هم متوقف کنند و دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا، در نظر دارد شمار نیروهای را به حدود نصف تعداد کنونی یا شش هزار نفر کاهش دهد.

‘در نتیجه توافق ابتدایی با طالبان امریکا هزارها سرباز خود را از افغانستان خارج می‌کند’

پومپئو: خروج نیروها از افغانستان پیش از انتخابات ۲۰۲۰ شروع می‌شود

به گفته نیوزویک، این مقام‌ها که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، گفته‌اند چگونگی خروج یا حضور نیروها به روند درگیری‌های جاری و مذاکرات برای پایان این درگیری‌ها بستگی خواهد داشت.

اما صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان به بی،‌بی،‌سی گفت که تعهدات امریکا با نیروهای افغان پابرجاست و عملیات‌ها همچنان صورت می‌گیرد.

 صدیقی گفت “منابعی این گزارش را نشر کرده‌اند، ولی کاملاً نادرست است.”

ممکن است شما دوست داشته باشید