روزنامه ملی انیس

ملاقات سرپرست وزارت امور خارجه با هیئت جمهوری اسلامی ایران

محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه، دیروز، با بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران مقیم کابل، مهندس همایون حایری معاون وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و هیئت فنی و تخنیکی آن کشور که به هدف گشایش نمایشگاه اختصاصی خدمات شهری به کابل آمده اند، با حضور احمد داود نورزی رئیس اجراییهٔ شرکت برشنا، در قصر ستوری وزارت امور خارجه، دیدار و گفتگو کرد.
در آغاز، وزیر امور خارجه، با خیرمقدم گفتن به هیئت جمهوری اسلامی ایران در کابل، بیان داشت که دولت جمهوری اسلامی افغانستان متعهد به گسترش و تقویت همکاری‌های اقتصادی و تجارتی با کشورهای منطقه و جهان بوده، رشد تجارت و تقویت همکاری‌های اقتصادی میان کابل و تهران در بخش‌های مختلف به شمول انرژی و برق در اولویت‌های مهم سیاست خارجی رهبری دولت افغانستان قرار دارد.
سپس، حایری حضور هیئت فنی و تخنیکی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان و گشایش نخستین نمایشگاه اختصاصی خدمات شهری در کابل را آغاز خوبی در راستای تقویت همکاری‌های اقتصادی و تجارتی میان کابل و تهران خواند و هدف از سفر خود و هیئت همراهش به افغانستان را، مشوره‌های فنی و تخصصی پیرامون ضرورت‌ها و نیازهای مشترک دو کشور در راستای گسترش تجارت و ترانزیت به‌شمول انرژی و برق دانست.
در این ملاقات، هردو جانب پیرامون کار مشترک فنی و تخصصی برای تولید انرژی بادی در افغانستان، چگونگی انتقال برق از ایران به شهرهای زرنج و هرات، اندازه و قیمت برق، تکمیل سند همکاری‌های جامع میان افغانستان و ایران و موضوعات مرتبط دیگر، بحث و تبادل نظر کردند.
در اخیر، وزیر امور خارجه از همکاری دولت جمهوری اسلامی افغانستان در ایجاد سهولت‌ها در راستای تجارت و ترانزیت و اتصال منطقه‌یی و تلاش‌های بیشتر وزارت امور خارجه پیرامون گسترش و تقویت مناسبات اقتتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی میان دو کشور دوست و برادر، اطمینان داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید