روزنامه ملی انیس

مقام‌های امریکایی و افغان: افزایش حملات علیه طالبان مؤثر بوده‌است

همزمان با شدت یافتن درگیری‌ها در افغانستان وزارت دفاع ایالات متحده امریکا می‌گوید که حملات نیروهای امریکایی در برابر طالبان در این کشور افزایش یافته است.

مارک اسپر وزیر دفاع امریکا روز جمعه به رسانه‌های امریکایی گفته است که حملات در برابر طالبان در افغانستان بر اساس دستور دونالد ترمپ رئیس جمهوری امریکا بیشتر شده است.

 اسپر پس از برگشت از یک پایگاه نیروهای هوایی در آن کشور تأکید کرده که بعد از متوقف شدن مذاکرات صلح، حملات نیروهای امریکایی ضربات بیشتری را بر طالبان وارد کرده‌اند.در این حال فواد امان معاون سخنگوی وزارت دفاع می‌گوید که افزایش حملات بر ضد طالبان در این کشور موثر بوده است.او گفت: “بدون شک هرقدر که امریکا، جامعه جهانی و سایر کشورها در حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان قرار داشته باشند، همکاری‌ها و کمک‌های‌شان را افزایش بدهند به همان اندازه ما موفقیت‌های بیشتر به دست خواهیم آورد. نتیجه و تأثیر آن بدون شک چشمگیر و قابل ملاحظه است.”

 امان همچنین می‌گوید که در کنار نیروهای خارجی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان نیز عملیات‌های‌شان را علیه طالبان در مناطق گونه گون این کشور شدت بخشیده اند.

به گفته امان نیروهای امنیتی افغان به پشتیبانی نیروهای خارجی حتی توانسته اند که برخی از ولسوالی‌ها را نیز از تصرف طالبان بیرون سازند.

ممکن است شما دوست داشته باشید