روزنامه ملی انیس

معاون سخنگوی وزارت امور داخله: وضعیت امنیتی در ولسوالی سید آباد، به حالت عادی برگشته است

نیروهای کمکی بامداد دیروز به ولسوالی سید آباد ولایت میدان وردک رسیدند واکنون وضعیت در این ولسوالی به حالت عادی برگشته است. 

نصرت رحیمی، معاون  سخنگوی وزارت امور داخله که دیروز در یک کنفرانس خبری مشترک در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت سخن می زد افزود: “افراد دشمن شنبه شب بالای چند پوسته امنیتی در ولسوالی سید آباد حمله نمودند، اما این حمله از سوی نیروهای امنیتی عقب زده شد وخبرهای مبنی بر سقوط این ولسوالی نادرست می باشد.”  در حمله متقابل نیروهای امنیتی، تلفات زیادی به افراد دشمن وارد شده است. در این درگیری ۱۴ سرباز به شمول قوماندان امنیه این ولسوالی شهید و۷ تن دیگر زخم برداشتند.  رحیمی افزود که شاهراه کابل- کندهار دوباره به روی ترافیک بازگردیده ورفت وآمد در این مسیر به حالت عادی برگشته است.

معاون سخنگوی وزارت امور داخله در باره علی پور که یک فرد مسلح غیر مسئول است وافرادی را نیز تحت امرش دارد، گفت: علی پور تحت تعقیب نیروهای امنیتی قرار دارد وپس از بازداشت، به نهاد های عدلی وقضایی سپرده خواهد شد.

وی افزود: علی پور  وافرادش که در مسیر شاهراه میدان وردک  بامیان، غوربند وغور فعالیت می کنند، متهم به جنایت  دزدی، قتل، آزار واذیت مردم، تجاوز جنسی و راهزنی هستند. در همین حال سید غفور احمد جاوید، سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت که عملیات های نیروهای دفاعی وامنیتی هم اکنون در ۱۴ ولایت جریان دارد. وی این عملیات هارا پردست آورد دانست وافزود که تلفات زیادی به دشمن وارد شده است. او گفت ملا باری جان یک قوماندان مشهور طالبان در ولایت فراه، کشته شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید