روزنامه ملی انیس

معاون سخنگوی  ریاست جمهوری: هرکسی که فراتر از قانون عمل کند بازداشت می شود

به گزارش خبرنگار آژانس باختر،  شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست جمهوری دیروز دریک نشست خبری  گفت : به اساس هدایت محمد اشرف غنی رییس  جمهوری اسلامی افغانستان  قرار است  مواد آرشیف افغان فلم  غرض حفظ و نگهداشت  ومصونیت  بیشتر به آرشیف ارگ انتقال یابد.

  او گفت  هدف اساسی  انتقال این ذخیره گاه بزرگ فرهنگی وتاریخی  ایجاد مصونیت آرشیف افغان فلم است .

  وی افزود:  این انتقال برای دایم نیست  و هر زمانی افغان فلم بتواند یک جای مصون وبهتر که مواد را به شکل ستندرد  ومعیاری نگهداری کند  مواد آرشیف بجایش برگشتانده میشود .

  معاون سخنگوی ریاست جمهوری  دررابطه به نشست سران ناتو که قرار است دربروکسل روز پنجشنبه آینده برگزار شود گفت :  دیروز رییس محمد اشرف غنی  به بروکسل رفته  و امروز با سران کشور ها دیدار وملاقات میکند  و روز پنچشنبه  درنشست متذکره سخنرانی خواهد کرد .

  او گفت هدف از این نشست  مبارزه با تروریزم  فرامرزی ، حمایت  از صلح افغانستان  و مبارزه  جدی با اقتصاد جرمی است .

  مرتضوی بااشاره روی نشست علما درعربستان سعودی  یاد آور شد  نشست  علمای سی کشور اسلامی درسعودی برگزار شد .  واین نشست  پیام واضح  دررابطه به صلح افغانستان دارد . امید است گروه های که درجنگ به حکومت و مردم افغانستان است  به پیام ها اهمیت داده و از جنگ و خشونت دست برداشته  و به خشونت پایان دهند .

وی درین نشست  در پیوند به بازداشت  نظام الدین قیصاری گفت هرکس که فراتر از قانون  و مردم از آن شکایت نماید توسط حکومت  بازداشت شده و به ارگانهای عدلی و قضایی  سپرده خواهد شد .

مرتضوی یاد آور شد درکنار قیصاری  افراد زور گوی چون  رحیم الله از ارزگان ، داود از فراه  که فراتر از قانون عمل میکردند بازداشت شده اند .

ممکن است شما دوست داشته باشید