روزنامه ملی انیس

معاون رئیس دوم جمهور همکاری متقابل مردم، علمای دینی و نهادهای امنیتی را یک ضرورت مبرم عنوان کرد

در جلسه ای با حضور استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور و با اشتراک مسعود اندرابی وزیر امور داخله، احمد ضیا سراج رئیس عمومی امنیت ملی، ستر جنرال مرادعلی مراد، جنرال جمعه همت قومندان امنیه کابل، رامین مقبل قوماندان فرقه ۱۱۱ کابل، فریداحمد جلالی رئیس امنیت ملی کابل، محقق زاده، اسدالله یوسفی، محمد اسلم شیوا و شجاع حسین محسنی از اعضای شورای علمای شیعه و کمیسیون عالی امنیتی مساجد، وضعیت امنیتی کابل مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه که روزپنجشنبه در دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری برگزار شد، پیشنهادات مشخصی برای تأمین امنیت شهر کابل، مبارزه با جرایم جنایی و تروریستی توسط شماری از اعضای جلسه با مقامات ارشد امنیتی مطرح شد که مورد تأیید آنان قرار گرفت.
استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور برای تطبیق این پیشنهادات و ایجاد هماهنگی و همکاری منظم میان مردم، علما و نهادهای امنیتی هدایات مشخصی را به نهادهای امنیتی و کمیسیون امنیتی مساجد نسبت به تطبیق پیشنهادات مطرح شده صادر کرد.
معاون رئیس دوم جمهور همکاری متقابل مردم، علمای دینی، ائمه مساجد و نهادهای امنیتی را یک ضرورت مبرم برای تأمین امنیت عمومی در شهر کابل عنوان کرد و بیان داشت که این همکاری در خصوص تأمین امنیت مساجد و برنامه های محرم تجربه های موفقی را به همراه داشت و باید این الگو توسعه داده شود.
در همین راستا قرار شد که در یکی از جلسات عمومی شورای علمای شیعه، وزیر امور داخله و رئیس عمومی امنیت ملی کشور همزمان حضور پیدا کنند تا دیدگاه ها و نظرات متقابل از نزدیک مطرح شده و نحوۀ تامین هماهنگی و همکاری ها بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد.
استاد دانش با اشاره به نگرانی های اخیر مردم کابل در خصوص افزایش جرایم جنایی گفت که علیرغم تلاش های شبانه روزی نیروهای پولیس، بازهم نگرانی های امنیتی مردم بجا است. وی تأکید کرد که با همکاری متقابل مردم و نهاد های امنیتی باید با اخلالگران نظم عامه و گروه های تروریستی برخورد جدی شود و اقدامات قاطع روی دست گرفته شود.
استاد دانش افزود که مردم در مورد تأمین امنیت عمومی و برخورد با اخلالگران نظم عامه وگروه‌های تروریستی، همیشه همکاری داشته اند و نهادهای امنیتی باید براساس یک میکانیزم روشن از همکاری های مردم به صورت مؤثر استفاده کنند.
در این جلسه، محقق زاده و اسدالله یوسفی به نمایندگی از اشتراک کنندگان، طرح پیشنهادی را برای تقویت امنیت عمومی کابل مخصوصا نقاط آسیب پذیر این شهر به مقامات ارشد امنیتی ارائه کردند که سرانجام پس از بررسی های لازم مورد تأیید قرار گرفت.
وزیر امورد داخله و رئیس عمومی امنیت ملی وعده سپردند که طرح ارائه شده را در هماهنگی با کمیسیون امنیتی مساجد بازبینی نموده و عملی خواهند کرد.
همچنین، مسعود اندرابی وزیر امور داخله، احمد ضیا سراج رئیس عمومی امنیت ملی و دیگر مسئولین امنیتی شهر کابل ضمن گزارش از وضعیت عمومی امنیتی و پلان های امنیتی آنان برای مبارزه با جرایم، وعده سپردند که نحوه سهم گیری مردم در تامین امنیت شهر کابل را در قالب برنامه های امنیتی شان مخصوصا در طرح کلان “میثاق امنیتی” مورد تطبیق قرار خواهند داد.
سرپرست وزارت امور داخله و رئیس عمومی امنیت ملی قدرت اخلالگری طالبان را ناچیز خواندند و از مقابله قاطع با این گروه و همه گروه های تروریستی و اخلالگر اطمینان دادند.

ممکن است شما دوست داشته باشید