روزنامه ملی انیس

معاون دوم رئیس جمهور: افغانستان اولین کشوری است که تأسیس جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال اتاترک را به رسمیت شناخت

رئیس پولیس شهر انقره، شاروالی انقره و دیپلمات های وزارت امور خارجه ترکیه، سفیر و سایر اعضای دپلماتیک سفارت افغانستان در انقره از استاد دانش و هیأت همراه وی استقبال کرده و ورود ایشان را خوش آمدید گفتند.

رئیس پولیس انقره که مدتی در افغانستان انجام وظیفه کرده است، از روابط نیک دو کشور یاد کرده و بر توسعه روابط متقابل هردو کشور تأکید کرد.

استاد دانش با یادآوری از روابط دوستانه و برادرانه دو کشور در طول تاریخ گفت: «افغانستان اولین کشوری است که تأسیس جمهوری ترکیه به رهبری «مصطفی کمال اتاترک» را به رسمیت شناخت و متقابلا ترکیه هم دومین کشوری بود که در آن دوره استقلال افغانستان را به رسمیت شناخت و از آن زمان به بعد در عرصه های مختلف سیاسی t امنیتی،علمی، فرهنگی، تجارتی و اقتصادی این روابط رو به گسترش بوده است».

استاد دانش افزود: خوشحال هستیم که امروز کشور برادر ترکیه به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای منطقه، تحت رهبری خردمندانۀ رئیس جمهور اردوغان به هجدهمین قدرت اقتصادی جهان تبدیل شده است. استاد دانش همچنین برگزاری موفقانه آخرین انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی و پیروزی رئیس جمهور اردوغان را به دولت و ملت ترکیه تبریک گفته و برای مردم ترکیه بهروزی و رفاه بیشتر آرزو کرد.

گفتنی است در مراسم تحلیف رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که در شهر انقره برگزار می شود، ۲۲ رئیس جهمور و معاون رئیس جمهور و ۲۸ نخست وزیر و رئیس مجلس از کشور های مختلف و دبیر کل شش سازمان بین المللی شرکت خواهند داشت.

در این سفر معاون دوم رئیس جمهور را فیض الله ذکی وزیر کار و امور اجتماعی، سید انور رحمتی رئیس دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری، شماری ازمقام های وزارت امور خارجه و دفتر معاونت ریاست جمهوری همراهی می کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید