روزنامه ملی انیس

مشاور امنیت ملی: برای تأمین صلح پایدار، نیازمند یک بحث مهم ملی هستیم

داکترحمدالله محب مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان با اعضای بنیاد صلح آمیز در رابطه به وضعیت جاری و پروسه صلح در کشور دیدار نمود.

اعضای بنیاد صلح آمیز گفتند که آن‌ها می‌خواهند با حکومت و سایر طرف‌های دخیل برای آوردن صلح پایدار و با عزت مشترکاً کار نمایند.

آن‌ها افزودند که دست‌آوردهای ۱۸ سال گذشته، حفظ جمهوریت و حمایت از حقوق مدنی شهروندان کشور در گفتگوهای صلح برای آنان اولویت دارد، اعضای این نهاد خاطر نشان ساختند که حکومت با توجه به این دست‌آورد ها برای ایجاد یک اجماع ملی برای صلح تلاش کند.مشاور امنیت ملی از اعضای بنیاد صلح آمیز تشکر کرد که آنان برای ندای صلح صدای خویش را بلند کردند و می‌خواهند که به خاطر آرمان‌های ماندگار مردم افغانستان فعالیت نمایند.

وی اظهار داشت که علاوه بر اجماع ملی در داخل کشور برای صلح پایدار، همچنان نیازمند یک بحث مهم ملی هستیم که تا به همه طرف‌های دخیل آگاهی لازم از صلح و مراحل مربوط به آن ارایه شود.

وی افزود در مورد صلح افغانستان در کنار ایجاد اجماع ملی، باید در سطح منطقه و جهان نیز اجماع صورت گردد و با در نظر داشت تمام ابعاد خارجی آن اقدامات لازم صورت گیرد.داکتر محب یادآوری نمود که صلح باید پایان تمام جنگ‌ها باشد نه این‌که افغان‌ها به نام صلح از هم پاشیده شوند و دوباره پس از مدتی از آدرس و گروهای دیگری به این سلسله جنگ‌ها ادامه دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید