روزنامه ملی انیس

محمد عمر داوودزی: شورای عالی صلح از تلاش هماهنگ در روند صلح استقبال می کند

محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقه‎یی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی‎صلح دیروز  با  جان بس سفیر ایالات متحده امریکا برای افغانستان دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی شورای عالی صلح به آژانس باختر دو طرف در این نشست به برقراری صلح و امنیت در افغانستان و همکاری همه جانبه کشورهای منطقه برای موفقیت روند صلح تاکید کردند.

جان بس سفیر ایالات متحده امریکا برای افغانستان ، تلاش‌های اخیر در روند صلح افغانستان را امیدوار کننده خواندو تاکید کرد که سفارت امریکا در کابل تلاش‌هایش را برای تامین صلح در افغانستان به رهبری و مالکیت افغان ها شدت بخشیده‌است.

سپس محمد عمر داوودزى نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح با استقبال از همکاری های هماهنگ و تسهیل کنندۀ امریکا در روند صلح افغانستان گفت: شورای عالی صلح از تلاش های هماهنگ هر کشوری برای تسهیل روند صلح افغانستان استقبال می‌کند، اما تاکید کرد که روند صلح افغانستان به رهبری و مالکیت افغان‌ ها صورت می گیرد. وی همچنان از تلاش های ایالات متحده امریکا در فراهم آوری زمینه‌ مذاکرات مستقیم دولت افغانستان با تحریک طالبان قدردانی کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید