روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

محمد اشرف غنی : ما روی ایجاد ائتلاف منطقوی و فرا منطقوی برای صلح کار می کنیم

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام دیروز در حاشیه هجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم انسلاک، با صباح الخالد الصباح معاون صدراعظم و وزیر خارجه کویت دیدار کرد و هردو جانب در رابطه به صلح، امنیت و انکشاف اقتصادی، بحث و تبادل نظر کردند. به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، دراین ملاقات معاون صدراعظم،  برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را به رئیس جمهور و مردم  افغانستان تبریک گفت و از تلاش های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان که با وجود تهدیدهای زیاد توانستند امنیت انتخابات را تامین کنند، ستایش کرد.

رئیس جمهوری کشور با تشکر از معاون صدر اعظم کویت و تمجید از روابط نیک با آن کشور، گفت که انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان به گونۀ شفاف برگزار شد و نظارت جدی از این پروسه صورت گرفته است.

رئیس جمهورغنی دیدگاه انکشافی افغانستان را به معاون صدراعظم کویت تشریح کرد و در رابطه به برنامه صلح حکومت افغانستان صحبت کرد و افزود: صلح خواست اساسی مردم افغانستان است و ما خواستار صلح باعزت که تمام ارزش های جمهوریت در آن حفظ باشد هستیم.

رئیس جمهوری کشور گفت که ایالات متحده امریکا شریک اصلی و ستراتیژیک افغانستان است و باید موضوع کاهش نیروهای امریکایی و روند صلح، از هم مجزا باشد. وی افزود که افغانستان می تواند در رابطه به کاهش نیروهای امریکایی با ایالات متحده امریکا تفاهم کند.

رئیس جمهور غنی تصریح کرد: ما روی ایجاد ائتلاف منطقوی و فرا منطقوی برای صلح کار می کنیم تا حمایت سیاسی قوی از صلح به میان بیاید. وی افزود که ما در این عرصه خواستار همکاری ائتلاف همکاری های کشورهای خلیج هستیم.

معاون صدراعظم کویت گفت: کشورش از تمام برنامه های حکومت به خاطر صلح، ثبات و انکشاف اقتصادی حمایت می کند و صلح در افغانستان برای ما به معنی صلح در جهان است. وی افزود که کویت می خواهد از طریق راه ابریشم با افغانستان، آسیای جنوبی و آسیای مرکزی، وصل شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید