روزنامه ملی انیس

محمد اشرف غنی رئیس جمهور خطاب به نیروهای امنیتی و دفاعی:  تا برقراری صلح، با تمام قوت با هر نوع تهدید مبارزه کنید

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان روز دوشنبه از مرکز سوق و ادارۀ پولیس ملی افغانستان در مقر وزارت امور داخله، دیدن کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،نخست،  مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله در مورد وضعیت عمومی امنیتی صحبت کردوگفت: با وجود اینکه در برابر موج های مختلف حملات دشمن مقابله کردیم، به مشکلات پولیس نیز رسیدگی شده است و برنامه های میان مدت و درازمدت وزارت را تدوین کردیم.

بعداً مل پاسوال عبدالمقیم عبدالرحیمزی رئیس پلان و اوپراسیون وزارت امور داخله صحبت کرده، گفت که کارمندان این مرکز وظایف شان را در ۲۴ ساعت در سه نوبت انجام می دهند و بیشتر روی هماهنگی، پلانگذاری اوپراسیون ها، تقویت جزوتام ها و اخذ گزارش ها در سطح کشور تمرکز دارند.

سپس قومندانان امنیه ولایت های ننگرهار و کندز در مورد وضعیت امنیتی ولایات متذکره، به ویژه تامین امنیت مراسم بزرگداشت از صدمین سالروز استقلال کشور معلومات دادند.  

رئیس جمهور پس از استماع صحبت های آنان، باابراز تبریکی صدمین سالگرد استقلال کشور گفت که برای عملی کردن پلان امنیتی کابل باید تلاش های بیشتری صورت
گیرد.

وی افزود که به احترام این روز خجسته، تمام منسوبان قوای مسلح که اشتباها تی را مرتکب شده بودند و در حبس قرار داشتند به جز از آن عده منسوبان که خیانت ها وفساد کلان کرده اند و یا حق العبد بالای شان باشد، عفو و از حبس رها می شوند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: از هر ساتنمن، افسر و منسوب پولیس ملی افغانستان تشکر می کنم که صدمین سالگرد جشن استقلال را تامین امنیت کردند و این جشن درمرکز و ولایات در فضای امن برگزار شد.

رئیس جمهور گفت که افغانستان هدیه کسی نیست، هزاران سال این وطن به خون فرزندان صدیقش حفاظت شده است و شما منسوبان قوای مسلح، این وطن را برای نسلهای آینده امن خواهید کرد.

رئیس جمهور کشور در رابطه به صلح گفت که صلح یک ضرورت مملکت است، اما تامین صلح باعث تغییر در پیمان ها با همکاران بین المللی ما نمی گردد.

رئیس جمهور غنی خطاب به منسوبان پولیس گفت که نقش شما موجب امنیت جهانی شده است و ما از کسی صدقه نمی خواهیم، این حق ما می باشد. وی افزود که پس ازتوافقنامه صلح؛ تمویل، تجهیز، آموزش و حمایت های شما ادامه می یابد.

رئیس جمهور با تاکید گفت که جمهوریت و قوای امنیتی و دفاعی ما قابل معامله نیستند و  رهبری پروسه صلح نزد ما است و برخلاف اینکه آغاز مذاکرات بدون قید و شرط بوده است، صلح با قید و شرط
می باشد
.

سرقومندان اعلی قوای مسلح خاطرنشان کرد که بخاطر شما از موقف قوی در مذاکرات صلح قرار داریم و تا برقراری صلح، نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، با قوت تمام با هر نوع تهدید مبارزه کنند.

وی افزود که داعش و سایر تروریستان را در هر جای که قرار دارند، سرکوب، محو و از بین ببرید و به کمک مردم، آنان را از مغاره های شان بیرون کنید.

رئیس جمهور گفت: هنوز هم حلقه های ضعیف بین اطلاعات و عملیات ها وجود دارند و باید هر قومندان امنیه نوع بررسی اطلاعات را به صورت واضح و مشخص بارهبری شورای امنیت ملی شریک کند.

رئیس جمهور تصریح کرد که ظرفیت استفاده فعال از تکنالوژی بسیار مهم است و باید در این زمینه توجه صورت گیرد تا بالای اولویت ها تمرکز شود و عملیات ها به گونه موثر انجام شود.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش به نیروهای پولیس کشور اطمینان داد که از هیچگونه حمایت از آنان دریغ نخواهد کرد.

وی از آنان خواست همان طوریکه در میدان جنگ موفق و پیروز هستند، انتخابات را نیز به موفقیت تامین امنیت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید