روزنامه ملی انیس

محمد اشرف غنی رئیس جمهور ، سرپرست وزارت دفاع امریکا را به حضور پذیرفت

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده امریکا را به حضور پذیرفت. به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در قصر دلگشای ارگ انجام شد، رئیس جمهور غنی گفت که استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا نتایج خوبی را در قبال داشته است، اما از بین بردن پناهگاه های افراد مسلح در کشور همسایه که هدف استراتیژیک بوده، هنوز هم به دست نیامده است.

هر دو جانب خاطرنشان کردند که تامین صلح پایدار، روندصلح و مبارزه با تروریزم ادامه خواهد داشت و همچنان اتحاد نظامی افغانستان و ایالات متحدۀ امریکا  تا تامین صلح، تداوم خواهد یافت.

همچنان در خصوص برگزاری جرگه ملی مشورتی صلح در آیندۀ نزدیک در کابل، یادآوری شد که اشتراک کنندگان آن از تمام ولایت ها و از نمایندگان و اقشار مختلف مردم خواهند بود تا نظرهال و مشوره های شان در خصوص مرحله های مختلف صلح در نظر گرفته شود.

به همین ترتیب پس از جرگۀ ملی مشورتی صلح، سومین نشست پروسۀ کابل نیز برگزار خواهد شد و تمرکز عمدۀ آن بالای روند صلح خواهد بود. در کنار آن افغانستان برای تداوم روند مردم سالاری و مطمئن شدن از انتقال مسالمت آمیز قدرت، آمادگی می گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید