روزنامه ملی انیس

محمد اشرف غنی: آینده افغانستان در داخل افغانستان و از سوی مردم تعیین می شود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز دوشنبه دوم عید با بزرگان ولایات مختلف کشور در ارگ، دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار بزرگان ولایت ها باتبریکی فرا رسیدن عید سعید قربان به رئیس جمهور غنی، در رابطه به روند ملی انتخابات و روند صلح با رئیس جمهور بحث و تبادل نظر کردند. آنان گفتند که مردم از جمهوری اسلامی افغانستان حمایت می کند و در انتخابات پیشرو نیز اشتراک خواهند کرد.

بزرگان ولایت های متذکره گفتند که برنامه صلح رئیس جمهوری اسلامی افغانستان جامع می باشد و از آن پیشتبانی خواهند کرد.

محمد اشرف غنی هم به نوبه خود عید قربان را برای بزرگان تبریک عرض کرد و گفت که ما برای صلح اراده و برنامه داریم. ما صلحِ می‌خواهیم که پیایدار باشد و در آن عزت هر افغان نهفته باشد. وی با تأکید گفت که نباید فراموش کرد، صلح ملی است نه سمتی، حزبی و قومی و باید همه اقشار و مردم افغانستان در آن مساویانه دخیل باشند.

رئیس جمهو کشور با اشاره ارزیابی خطر های یک روند صلح ناقص، گفت که ما به حیث حکومت خطر های را که یک روند ناقص صلح آورده می تواند را با تدبیر، ارزیابی کرده ایم و حال آماده هستیم تا به طرف صلح حرکت نکنم.

رئیس جمهوری کشوربا اشاره به انتخابات پیشرو گفت که انتخابات و صلح مکمل یکدیگر اند و ملت افغانستان خواستار یک دولت قوی، کارا و مسئول می باشد و این بدون انتخابات ممکن نیست. وی افزود که انتخابات یک نیاز اساسی بوده و آمادگی ها برای برگزاری آن گرفته شده است تا در وقت و زمان معین آن برگزار گردد.

رئیس جمهور ی به بزرگان ولایت های نامبرده تصریح کرد که آیندۀ افغانستان در داخل افغانستان، از سوی افغان ها در هر گوشه و کنار این وطن تعیین می شود، برای برگزاری انتخابات اجماع ملی وجود دارد و مردم افغانستان خواهان انتقال صلاحیت های لازم از طریق روندانتخابات به رئیس جمهور آینده می باشد تا تصامیم دشوار را با قوت و تدبیر، اتخاذ کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید