روزنامه ملی انیس

محمداشرف غنی خطاب به  شورای سراسری صرافان افغانستان تعمیر سابق وزارت مخابرات در اختیار شما قرار خواهد گرفت

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان روز شنبه با رئیس و اعضای شورای سراسری صرافان افغانستان در قصر چهارچنار ارگ، دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬ در این دیدار که امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری، محمد یوسف غضنفر نمایندۀ فوق العادۀ رئیس جمهوری در امور توسعۀ اقتصادی و تجارتی و کاهش فقر و مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله نیز حضور داشت، ابتدا الحاج میرافغان صافی رئیس شورای سراسری صرافان افغانستان صحبت کرد.

وی گفت که صرافان به خاطر برقراری صلح باعزت در کنار دولت قرار دارند و در قسمت تهدید ویروس کرونا، قرار بود مارکیت های خویش را مسدود کنیم٬ اما پس ازفیصله کابینه، تصمیم بر باز بودن مارکیت های صرافی گرفتیم.

رئیس شورای سراسری صرافان افغانستان پیشنهادهای خود را در مورد تنظیم اوقات کاری صرافان از ساعت هشت صبح الی یک بعد از ظهر، ضد عفونی ساختن مارکیت های صرافی در مرکز و ولایات و توزیع پول از ذخیرۀ  دافغانستان بانک و قرنطین پول فزیکی ابراز کرد.

سپس امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری صحبت کرد و خطاب به صرافان گفت که تلاش می کنیم تا بدنۀ حکومت در خدمت تان قرار گیرد و به منظور حل مشکلات تان یک شخص معرفی شود تا به گونۀ متواتر با شما در تماس باشد.

رئیس جمهوری پس از شنیدن صحبت های آنان، گفت که اگر فعالیت های شما متوقف شود، چرخۀ اقتصادی کشور حرکت نمی کند، شما یک قشر خاص جامعه هستید وصلاحیت تنظیم امور کاری تان را دارید.

وی افزود که امروز از طریق ویدیو کنفرانس با والی ها صحبت کردم و به آنان هدایت دادم که همکاری، همآهنگی و امنیت صرافان را در اولویت قرار دهند.

رئیس جمهوری گفت: تعمیر سابق وزارت مخابرات در اختیار شما قرار خواهد گرفت و اگر می خواهید٬ این ساختمان به مرکز صرافی مبدل شود، دولت حاضر است به تنهایی یا به گونۀ مشترک آن را ترمیم و به شما بسپارد و در مورد طی مراحل آن با عبدالرحمن عطاش رئیس عمومی اجراییه ی شرکت انکشاف ملی نشستی را برگزار کنید.

در اخیر الحاج میرافغان صافی رئیس شورای سراسری صرافان افغانستان از در اختیار گذاشتن ساختمان سابق وزارت مخابرات به صرافان تشکر کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید