روزنامه ملی انیس

محمداشرف غنی: حکومت افغانستان در خصوص تأمین صلح، اجماع ملی، منطقه‌یی، بین‌المللی را فراهم کرده است

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان ظهر دیروز، جوزف ووتل قوماندان قوماندانی مرکزی نیروهای ایالات متحدۀ امریکا دیدارکرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر ، در این دیدار دوجانب پیرامون تأمین امنیت انتخابات، مذاکرات صلح بین‌الافغانی، تجهیز و تقویت بیشتر نیروهای امنیتی و دفاعی و مبارزۀ مشترک با تروریزم بحث و تبادل نظر نمودند و همچنان ستراتیژی ایالات متحدۀ امریکا را برای افغانستان و جنوب آسیا موفق خواندند.

جنرال ووتل، اصلاحات در نهادهای امنیتی و دفاعی و نیز دستاوردهای حکومت افغانستان را مورد ستایش قرارداده برای دوام اصلاحات اظهار امیدواری کرد. وی با حمایت از برنامه‌های حکومت
 اطمینان‌داد که دولت ایالات متحدۀ امریکا به‌عنوان متحد ستراتیژیک جهانی، در کنار دولت و مردم افغانستان باقی خواهد ماند.

محمداشرف غنی رئیس‌جمهورکشور از همکاری‌های ایالات متحدۀ امریکا در عرصه‌های مختلف با افغانستان و نیز حمایت‌های جنرال ووتل قدردانی‌کرده، اضافه نمود که ایالات متحدۀ امریکا زمینۀ تغییرات مثبت را برای افغانستان، جنوب آسیا و منطقه فراهم نموده است و ابراز امیدواری کرد که کشورهای منطقه نیز در تطبیق ستراتیژی مذکور و روند صلح نقش مثبت شانرا ادا نمایند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان‌ساخت که حکومت افغانستان ضمن دستاوردهای عمده در بخش‌های مختلف، در خصوص تأمین صلح، اجماع ملی، منطقه‌یی، بین‌المللی و کشورهای اسلامی را فراهم کرده است و زمینه برای تأمین صلح نسبت به هرزمان دیگر برابر شده است، زیرا آتش‌بس نشان‌داد که مردم و طالبان افغان از جنگ خسته‌اند و خواستار صلح باعزت و پایدار می‌باشند. 

ممکن است شما دوست داشته باشید