روزنامه ملی انیس

مجلس نمایندگان امریکا از وزارت خارجه این کشور خواست در مورد صلح افغانستان وضاحت دهد

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا در یک نامه سرگشاده از مایک پمپیو وزیر و زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت خارجه، خواسته در مورد روند صلح افغانستان وضاحت دهد.

در این نامه سرگشاده از مایک پمپیو انتقاد شده که قبلاً به  خلیلزاد اجازه نداده تا به نمایندگان مجلس امریکا در مورد صلح افغانستان وضاحت بدهد.

در یک اعلامیه‌ای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا آمده که این کمیته حق دارد تا در روند صلح افغانستان معلومات لازم را دریافت کند.

این کمیته به شکل جدی از  پمپیو خواسته موقف خود را تغییر داده و زمانیکه خلیلزاد از سفر به امریکا باز گردد به او اجازه دهد تا در مدت ۷ روز در مورد روند صلح افغانستان به کمیته روابط خارجی امریکا گزارش دهد.

کمیته روابط خارجی مجلس امریکا هشدار داده که این کمیته براساس قانون اساسی امریکا مسئولیت نظارتی دارد و در مورد اعمال صلاحیت نظارتی خود از هر گزینه‌ای کار خواهد گرفت.

کمیته خارجی مجلس نمایندگان امریکا افزوده که نمایندگان خاص حکومت در زمان ریاست جمهوری بارک اوباما نیز در مورد تلاش‌های شان به این کمیته وضاحت می‌داده است.

این در حالی است که زلمی خلیلزاد در چوکات تلاش‌های جهانی اش در مورد صلح افغانستان، هم اکنون به کابل به سر می‌برد و سرگرم مذاکره با رهبران سیاسی حکومتی و بیرون حکومتی افغانستان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید