روزنامه ملی انیس

ماه رمضان را حرمت گذارید

ماه مبارک رمضان از جهت نزول قرآن کریم، در میان ماه های سال، برترین است، درکلام پاک آسمانی آمده: ترجمه: ماه رمضان ماهی است که قرآنکریم برای هدایت انسان ها در آن نازل شده است.

پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) نیزدرباره ماه رمضان می فرماید: ای مردم، ماه خدا با برکت، رحمت و مغفرت به شما رو آورده، ماهی که نزد خداوند(ج) از همه ماه ها برتر و روزهایش برهمه روزها و شب هایش برهمه شب ها وساعاتش برهمه ساعات برتر است، ماهی است که شما در آن به مهمانی خدا(ج) دعوت شده و مورد لطف او قرار گرفته اید.

نفس های شما در آن تسبیح و خواب تان در آن عبادت، اعمال نیک تان در آن مقبول و دعای تان در آن مستجاب است …، بهترین ساعاتی است که خداوند عزوجل به بنده‌گانش نظر رحمت می کند.

اما با تأسف در کشور اسلامی ما شماری از اسلام نماها، در این ماه مبارک به دستور بیگانگان دست به قتل و کشتار مسلمانان می زنند و آن را جهاد در راه خدا(ج) می نامند، خون می ریزند و خانواده های مسلمانان را در این ماه پرفیض به ماتم می نشانند.

چهارشنبه گذشته، گروهی از مهاجمان مسلح بالای دفاتر ملکی در کابل حمله کردند که از اثر این حمله چهار غیرنظامی از جمله یک زن و یک پولیس، جام شهادت نوشیدند و ده ها تن دیگر جراحت برداشتند که این عمل ددمنشانه واکنش های را برانگیخت.

 حمله گروهی هراس افگنان درحالی صورت می‌گیرد که مذاکرات صلح میان نمایندگان امریکا و طالبان در دوحه پایتخت قطر جریان داشت.

ارگ ریاست جمهوری طی اعلامیه مطبوعاتی این حمله را یک جنایت نابخشودنی خواند وتأکید کرد که طالبان با پذیرفتن مسئولیت این عمل جنایتکارانه، یکبار دیگر نشان دادند که در مغایرت به ارزشهای اسلامی و افغانی قرار دارند ودر تقابل با خواست جمعی ملت در لویه جرگه مشورتی صلح می باشند.

رئیس جمهورغنی در این اعلامیه خطاب به طالبان نموده، گفت که طالبان باید به خواست صلح جویانه مردم افغانستان پاسخ مثبت دهند، در غیر آن از سوی نیروهای قهرمان وشجاع امنیتی و دفاعی ما شدیداً سرکوب می شوند.

از اینرو مردم افغانستان از طالبان می خواهند که به خواست جمعی مردم افغانستان و نمایندگان شان در لویه جرگه مشورتی صلح که همه به یک صدا صلح و آشتی خواستند و بررهایی زندانیان طالب همچنان آتش بس نیز تأکید کردند، لبیک گویند و بیشتر از این خون بی‌گناهان را آنهم در ماه مبارک رمضان که ماه عبادت خداوند عزوجل است، نریزند و زمینه تقابل منطقوی و جهانی را درکشور جنگ زده ما مساعد نسازند.

ممکن است شما دوست داشته باشید