روزنامه ملی انیس

قرنطین اجباری مسافران در بریتانیا

بریتانیا دیروز اعلام کرد که مسافران خارجی که وارد این کشور می‌شوند باید ۱۴ روز در قرنطینه قرار گیرند.
پریتی پاتل، وزیر کشور بریتانیا گفته است که این اقدام به منظور ممانعت از شیوع بیشتر ویروس کرونا در بریتانیا انجام می‌شود.
بریتانیا از ۸ جون به شهروندان کشورهای دیگر اجازه می‌دهد تا وارد بریتانیا شوند با این شرط که ۱۴ روز در قرنطینه باشند. مسافران همچنین باید جزئیات تماس‌های شان با افراد و اطلاعات سفرشان را در اختیار مقامات قرار دهند.
موارد استثنا شامل کارکنان حمل و نقل جاده‌ای و پزشکی است که برای حمایت از بخش بهداشت و درمان بریتانیا در مبارزه با بیماری کووید-۱۹ وارد این کشور می‌شوند.
همچنین مسافرانی که از ایرلند، جزایر مانش و جزیرهٔ مَن در دریای ایرلند به بریتانیا می آیند نیز از این قرنطینه اجباری استثنا هستند.
فرانسه برعکس آنچه قبلا گفته می شد، در لیست موارد استثنا از این قرنطینه قرار نگرفته است و وزیر داخله فرانسه در واکنشی سریع گفت که پاریس از این موضوع «متاسف» است.
وزارت داخله فرانسه اعلام کرد که این کشور آماده است تا به محض اینکه این تصمیم بریتانیا به اجرایی شود، دست به اقدامات متقابل بزند.
وزارت داخله بریتانیا می گوید مسافرانی که وارد این کشور می‌شوند باید به مدت ۱۴ روز خودشان را قرنطینه کنند و در این مدت برای اطمینان از اینکه این افراد این قانون را رعایت کرده‌اند بطور منظم با آنها تماس گرفته می شود.
بریتانیا هشدار داده است که متخلفان از این قانون با جریمه نقدی۱۰۰۰ پوند روبرو خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید