روزنامه ملی انیس

قدردانی پوتین از ترامپ برای کمک به خنثی کردن حمله تروریستی

کرملین می گوید ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، از دونالد ترامپ همتای امریکای خود برای اطلاعاتی که به خنثی شدن “اعمال تروریستی” در خاک روسیه کمک کرد تشکر کرده است.

براساس این بیانیه  پوتین و  ترامپ روز یکشنبه تلیفونی صحبت کردند.کرملین گفت که این اطلاعات از طریق سازمان های اطلاعاتی در اختیار مسکو قرار گرفت، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

رسانه های روسیه از کشف طرح حمله ای در سن پترزبورگ در دوره تحویل سال نو میلادی خبر می دهند.به گزارش خبرگزاری تاس سخنگوی سازمان اطلاعات روسیه، اف- اس- بی، گفت دو شهروند روس بازداشت شده اند و طرح حمله به یک گردهمایی بزرگ فاش شد.

 ترامپ از زمانی که روی کار آمد چند بار تلیفونی یا حضوری با رئیس جمهور روسیه صحبت کرده است.

رکوردها نشان می دهد این دو اغلب درباره سوریه، توافقنامه های اتمی، کوریای شمالی و مسائل تجاری گفت و گو کرده اند.

 پوتین در دسابر ۲۰۱۷ هم به خاطر اخطار دستگاه های اطلاعاتی امریکا که ظاهراً مانع حمله ای تروریستی در سن پترزبورگ شد از  ترامپ تشکر کرده بود.

مناسبات دو کشور بعد از آنکه دستگاه های اطلاعاتی امریکا نتیجه گیری کردند کرملین در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ امریکا مداخله کرده بیش از پیش تحت تاثیر قرار گرفت.

علیرغم این موضوع، به نظر می رسد دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین روابط شخصی خوبی داشته باشند و هر دو قول داده اند در زمینه مبارزه با تروریزم همکاری کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید