روزنامه ملی انیس

فردوس فرامرز: همکاری مردم با پولیس باعث تأمین امنیت بیشتر می شود

عید سعید فطر یکی از اعیاد مذهبی مهم در افغانستان به حساب می‌آید که همه ساله در این روز ها تدابیر امنیتی شدید به خاطر حفظ امنیت شهروندان روی دست گرفته می شود، امسال نیز پولیس از آمادگی ها برای حفط امنیت شهروندان در روز های عید سعید  فطر خبر می دهد خبرنگار روزنامه ملی انیس مصاحبه یی را در این زمینه با فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل انجام داده که نشر می گردد.

در نخست فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل گفت: پولیس کابل از پانزدهم ماه مبارک رمضان به این سو آمادگی های  خاص امنیتی را به منطور حفظ امنیت شهروندان کابل خاصتاً در روز های عید سعید فطر در مرکز و ولسوالی های ولایت کابل اتخاذ کرده است که این تدابیر امنیتی در همآهنگی میان نیروهای پولیس اردوی ملی و امنیت ملی انجام می شود.

جهت شناسایی نقاط آسیب پذیر در اطراف شهر  و ولسوالی های کابل تلاش های نیروهای پولیس ملی جریان دارد.

بناءً احضارات درجه یک در همـآهنگی با سایر نیروهای امنیتی روی دست گرفته شده است تا نگرانی مردم مرفوع گردد و در آرامش روز های عید را سپری کنند.

به هیچ منسوب پولیس در این روز ها رخصت داده نمی شود آن ها به طور ۲۴ ساعته در خدمت مردم و تأمین امینت می باشند.

سخنگوی قوماندانی امنیه کابل، امنیت روحی و روانی شهروندان کابل را مهم دانسته می گوید: برای افراد و اشخاصی که خرید و فروش انواع پتاقی و اسلحه های پلاستیکی را می کند دستور داده شده است تا از فروش آن خوداری کنند.

همچنان از والدین محترم نیز تقاضا مندیم که از خرید پتاقی اسلحه پلاستیکی برای فرزندان شان جلوگیری کرده و نگذارند که امنیت روحی و روانی شهروندان کابل در روزهای عید صدمه ببیند.

وی از شهروندان کابل می خواهد که همکاری مردم با پولیس باعث تأمین امینت در شهر ها می شود در همکاری عملی با پولیس پیش قدم باشند و هنگامی که با مجرمین و رویداد های مشکوک رو به رو می شود به شماره ۱۰۰  پولیس کابل و شماره ۱۱۹ وزارت امور داخله اطلاع بدهد زیرا این شماره ها پل ارتباطی خوبی میان مردم و پولیس می باشد.

موصوف به ارتباط اعتراضات نامزدان ریاست جمهوری که قرار است بعد از ماه مبارک رمضان راه اندازی نمایند گفت:تنها نامزدان ریاست جمهوری نه بلکه هر شهروند افغانستان مطابق به قانون حق اعتراض و راه اندازی مظاهرات صلح آمیز را دارند پولیس کابل وظیفه خود را انجام می دهد که همانا تأمین امنیت اعتراض کننده ها می باشد به شرط این که ۴۸ ساعت قبل برای پولیس اطلاع بدهند و در ارتباط به محفل و هدف شان بگویند تاپولیس بتواند تأمین امنیت بکند.

خواجه نصیر احمد صدیقی

ممکن است شما دوست داشته باشید