روزنامه ملی انیس

صحبت تیلفونی وزرای امور خارجه افغانستان و آذربایجان

محمد حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه پس از چاشت دیروز، طی تماس تصویری با آقای المار محمد یاروف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان صحبت و تبادل نظر نمود.
در این ملاقات دو طرف در مورد توسعه روابط دو جانبه و سه جانبه (افغانستان- ترکمنستان- آذربایجان)، تطبیق توافقنامه ها، توسعه تجارت، ترانزیت و مخابرات منجمله تمدید فایبر نوری صحبت کردند.
اتمر در جریان گفتگو با محمد یاروف، خواهان ایجاد سهولت های آذربایجان برای افغانستان به ارتباط توسعه صادرات از جمله صادرات میوه ها، سبزیجات و سنگ مرمر افغانستان به آن کشور و واردات مواد نفتی از آذربایجان به افغانستان گردید.
همچنان وزرای امور خارجه دو کشور راجع به طرح ایجاد روابط سه جانبه میان افغانستان، ترکمنستان و آذربایجان تبادل نظر نموده و خواهان تطبیق و عملیاتی ساختن تفاهمنامه راه لاجورد و همکاری های هر سه کشور در راستای ایجاد فرصت ها و سهولت ها برای تاجران افغانستان گردیدند.
اتمر و وزیر خارجه آذربایجان در مورد گسترش همکاری ها در زمینه مبارزه با ویروس کرونا در سطح منطقه و تلاش های مشترک دو کشور در این راستا صحبت نمودند. در اخیر، اتمر با ابراز سپاس و امتنان از همکاری های دوامدار جمهوری آذربایجان به مردم و دولت افغانستان، برای گسترش هر چه بیشتر روابط روف، اطمینان داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید