روزنامه ملی انیس

شهروندان پروان از نیروهای امنیتی و دفاعی حمایت کردند

شهروندان پروان دیروز حمایت و پشتیبانی گستردۀ شان را از نیروهای امنیتی و دفاعی اعلان کردند.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر، صد ها تن از باشندگان پروان، اعم از مسئولان ملکی و نظامی، نمایندگان مردم در شورای ولایتی، بزرگان، علما، محاسن سفیدان، زنان و جوانان از مرکزو ولسوالی های آن ولایت در یک همایش گسترده، حمایت و پشتیبانی گستردۀ شان را از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور اعلان کردند. در این همایش شرکت کنندگان گفته های عباس استانکزی رئیس دفتر سیاسی پیشین گروه طالبان در قطر را مبنی بر منحل شدن قوای مسلح افغانستان بی بنیاد و بی شرمانه خواندند و هشداردادند که طالبان مسلح این هدف شوم شان را به گور خواهند برد.

آنان افزودند که مردم با جان و مال و ریختاندن خون شان از قوای مسلح افغانستان حمایت و پشتیبانی می کنند و در کنار نیروهای امنیتی و قوای مسلح که از عزت و شرف و نوامیس ملی پاسبانی میکنند، قرار دارند.

فضل الدین عیار والی پروان در این همایش از موضع گیری و واکنش رئیس جمهور کشور قدر دانی کرد و گفت که مسئولان اداره محلی، مردان وزنان پروان از سخنان و ایستادگی رییس جمهور کشور در برابر دشمنان و حامیان شان قاطعانه حمایت می نمایند و برای هیچ گروهی اجازه نمی دهند که به هدف شوم شان برسند.

والی پروان گفت که ما خواهان تامین صلح می باشیم که در آن حکومت وحدت ملی افغانستان نقش برازنده داشته باشد و از رهبران و سیاسیون کشور خواست که از فیصله های عقب پرده در قبال صلح حمایت نکنند، بلکه با اتحاد و همبستگی کامل بر نقش نظام و مالکیت افغان ها در روند صلح همکاری کنند.

در این همایش روسای حج و اوقاف، امور زنان، کمیته صلح ولایتی پروان، عبدالخلیل فضلی نماینده مردم در شورای ولایتی، شاروال چاریکار و سایر سخنرانان با اعلان حمایت و پشتیبانی از نیروهای امنیتی، از اتحاد و وحدت مردم پروان برای مبارزه در برابر اهداف دشمنان تعهد کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید