روزنامه ملی انیس

شهروندان به توصیه های صحی وزارت صحت عامه باجدیت عمل کنند

سخنگوی وزارت صحت عامه یک بار دیگر از شهروندان کشور دیروز خواست، توصیه ها وپیام های صحی این وزارت برای وقایه از ویروس کرونا را جدی بگیرند وبه آن عمل کنند.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر، وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه دیروز در کنفرانس خبری گفت : وزارت صحت عامه درکنار درخواست جلوگیری از راه اندازی مجالس رسمی وغیر رسمی در تالار ها، از مردم نیز خواسته است گشت وگذار شان را محدود کنند.

او با نگرانی از کم توجهی شهروندان به پیام های صحی وزارت صحت عامه یاد کرد و گفت در صورت ادامه این وضعیت میزان واقعات مثبت ویروس کرونا افزایش خواهد یافت.

مایاربیان کرد حضور پر رنگ شهروندان در پارک ها، تفریحگاه ها ومراکز فروش شهر ها، بیانگر آن است که هنوزهم تهدید مرگبار ویروس کرونا از سوی شمار زیادی افراد جدی گرفته نشده است. 

وی بار دیگر از مردم خواست با استفاده از تجارب کشورهایی که تهدید ویروس کرونا را جدی گرفته اند، میزان گشت وگزارشان را در بیرون از خانه محدودکرده اند.

او گفت با ثبت ۶ واقعه مثبت دیگر ویروس کرونا تا شام روزیکشنبه، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در سطح کشور به ۴۰ نفر رسیده است.

مایار، مرگ یک تن از اثر ویروس کرونا در مزار شریف را تأیید کرد و گفت فرد ۴۰ ساله ای که روز یکشنبه ازاثر ویروس کرونا درمزار شریف جان داده است، از بیماری مزمن جگر وگرده نیز رنج می برد. او گفت میزان مرگ ومیر ناشی از ویروس کرونا در افراد مسن ومبتلایان به بیماری های قلبی، دیابت وسرطان بیشتر است.

ممکن است شما دوست داشته باشید