روزنامه ملی انیس

شماری از شهروندان به خاطر تأمین امنیت ولسوالی های مالستان وجاغوری دست به تظاهرات زدند

شماری از شهروندان  روز گذشته به خاطر تأمین امنیت بخش‌های مرکزی کشور به ویژه ولسوالی‌‌های مالستان و جاغوری در ولایت غزنی و خاص ارزگان در ولایت ارزگان،  دست به تظاهرات زدند.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر، این تظاهرات ساعت دوازدۀ شب از غرب کابل آغاز شد و معترضان شب هنگام خودشان را در چهار راه فواره آب در نزدیک ارگ ریاست جمهوری رساندند.

این اعتراض کنند‌گان از حکومت می‌خواهند تا مناطق مرکزی مثل خاص ارزگان جاغوری و مالستان را از وجود طالبان و هراس‌افگنان پاکسازی کند و کمک‌های بی‌درنگ به بیجا شدگان فرستاده شود.

همچنان این معترضان خواهان  فرستادن نیروهای بیشتر به این بخش‌ها شدند و نیز تأکید دارند که یک قول اردوی همیشه‌گی در مناطق هزاره جات ایجاد شود.

درهمین حال جنرال مرادعلی مرادقوماندان گارنیزیون  کابل در جمع آنان رفته گفت: چند تن از نماینده‌گان   شان را برای گفت وگو با مقام‌های دولتی بفرستند.

همچنان سید محمد روشندل فرمانده پولیس کابل به رسانه ها گفته است که حرکت تظاهر کنندگان خلاف قانون تظاهرات میباشد چون از قبل در مورد تظاهرات شان به پولیس اطلاع نداده بودند، اما گفته که امنیت معترضان تأمین میباشد . 

ممکن است شما دوست داشته باشید