روزنامه ملی انیس

سخنگوی ریاست جمهوری: به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری پذیرفتنی نیست

هارون چغانسوری سخنگوی ریاست جمهوری تا کید کرده است که به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری پذیرفتنی نیست .

این درحالیست که   روز نامه وال استریت  ژورنال گزارشی را منتشر کرده که ایالات متحده امریکا گزینه به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را بررسی  میکند .

گزارشگرآژانس باختر مینگارد :  هارون چغانسوری در صفحۀ تویترش نگاشته است که حکومت افغانستان به اساس قانون اساسی کشور و تاریخ تعین شده از طرف کمیسیون مستقل انتخابات برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۸ کاملاً متعهد است. وی درادامه گفته است که تداوم در پروسه مردم سالاری لازمی است و هیچ گزینه دیگر به جز خواست و اراده افغان‌ها که در قانون اساسی کشور صراحت دارد قابل قبول نیست .

درگزارش روز نامه وال استریت ژورنال آمده است امریکا این گزینه را برای آن بررسی می‌کند که گفتگوهای صلح به پیش برود.

یافته های این گزارش نشان میدهد که زلمی خلیل‌زاد،‌ نماینده‌ خاص امریکا برای صلح افغانستان در دیدار با مقام‌های افغان، خواهان به تعویق‌انداختن انتخابات ریاست جمهوری شده است . این رسانه به نقل از منابعی که نخواسته اند نام شان گرفته شود می‌گوید که برخی از مقام‌های امریکایی از تخطی‌ها و بحران سیاسی که با انتخابات‌های افغانستان همراه است نگران استند و بیم دارند که انتخابات ریاست جمهوری، روند صلح را که از سوی زلمی خلیلزاد به پیش برده می شود صدمه بزند.

درحالیکه حکومت وحدت ملی همواره تاکید دارد که حکومت افغانستان متعهد به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۸ می باشد.

مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات  نیز اطمینان داده اند  که انتخابات ریاست جمهوری در۳۱ حمل سال ۱۳۹۸ برگزار میشود .

قراراست تا اخیر هفته جاری کمیسیون مستقل انتخابات جدول زمان بندی انتخابات شورا های ولایتی ، شورای ولسوالی ها ، انتخابات پارلمانی ولایت غزنی وریاست جمهوری را اعلام کند .

ممکن است شما دوست داشته باشید