روزنامه ملی انیس

ریاست جمهوری: هنوز هم پناهگاه‌های اصلی مخالفین مسلح دولت در خاک پاکستان است

سخنگوی ریاست جمهوری می‌گوید، حمله اخیری که در قندهار صورت گرفت و اسراری که وجود دارد، نشان می‌دهد هنوز هم پناهگاه‌های اصلی مخالفین مسلح دولت در خاک پاکستان است.

صدیق صدیقی دیروز در یک نشست خبری در کابل در مورد سفر صدراعظم پاکستان به امریکا گفت: “امیدوار هستیم که فشارهای امریکا بالای پاکستان به خاطر تغییر پالیسی‌شان در برابر افغانستان نتیجه‌بخش باشد”.

صدیقی افزود: “به باور ما صدراعظم پاکستان، افغانستان امن را به نفع پاکستان می‌بیند، اما در اقدامات عملی شاهد کدام موارد خاص از سوی این کشور نبوده‌ایم”.

سخنگوی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: “از تلاش‌هایی که در حال حاضر از طرف امریکا و پاکستان صورت می‌گیرد برای اینکه سیاست پاکستان در مقابل افغانستان تغییر کند، محتاطانه خوش‌بین هستیم، اما نیاز این است که ما در عمل اقدامات پاکستانی‌ها را
ببینیم”.

به گفته او، اقدامات پاکستان می‌تواند شامل بسته شدن مراکز طالبان در آن سوی خط دیورند و موارد زیاد دیگری که به امنیت افغانستان کمک کند، باشد.

صدیقی در مورد افزایش تلفات غیرنظامیان تصریح کرد: “ادامه خشونت و حمله‌های طالبان، با وجودی که رهبران‌شان در قطر روی کاهش خشونت‌ها هم صحبت کردند، باعث شده تلفات غیرنظامیان بیشتر شود”.

او تلفات غیرنظامیان از سوی نیروهای امنیتی را در نتیجه یک اشتباه و سهوا خوانده، گفت که طالبان قصدا بر غیرنظامیان آسیب می‌رساند که نمونه‌اش حمله برپوهنتون کابل است.

سخنگوی ریاست جمهوری در حالی از وجود قرارگاه شورشیان طالب در آن سوی خط دیورند سخن می‌گوید که داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت نیز در دیدار با فرمانده ستاد مرکزی ارتش امریکا، خواهان توجه بیشتر متحدان بین‌المللی افغانستان به پناه‌گاه‌های امن هراس‌افگنان در جنگ افغانستان شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید