روزنامه ملی انیس

رویـدادهـای مهـم کشـور

۳۱ هراس افگن کشته شد

نیرو های ملی دفاعی و امنیتی کشور سی و یک هراس افگن را در نقاط مختلف کشور از پا درآوردند. دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ملی به آژانس باختر خبر داد، طی ۲۴ ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان ۱۶ عملیات مشترک تصفیوی رابه هدف سرکوب نمودن هراس افگنان در نقاط مختلف کشور اجرا نموده که در نتیجه سی و یک هراس افگن کشته، ۱۶تن زخمی و ۶ تن دستگیر گردیده اند. این عملیات ها در ولایات فاریاب، هرات، غزنی، ارزگان، نیمروز، هلمند، ننگرهار، بغلان، لوگر، سرپل،قندهار و بدخشان صورت گرفته است.

در عملیات های متذکره یک عراده موتر، ۴ عراده موتر سایکل و ۲ میل دهشکه و یک مخفیگاه دشمن از بین برده شده است.

***

قندهار

دو زن در انفجار ماین کنار جاده‌ در قندهار به شهادت رسید.

عزیز احمد عزیز سخنگوی والی قندهار به آژانس باختر گفت که به اثر برخورد موتر حامل افراد ملکی با ماین کنار جاده در منطقه تانگری ولسوالی ژیری، دو زن به شهادت رسید.عزیز افزود که در این انفجار شانزده تن دیگر به شمول چهارده دختر زخم برداشتند.گفته میشود که سرنشینان این موتر همه اعضای یک خانواده بودند.

***

ننگرهار

به اثر انفجار ماین کارگذاری ‌شده در ولایت ننگرهار دیروز سه تن به شهادت رسید.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به آژانس باختر گفت که این انفجار در داخل ساختمان موسسه برک در ولسوالی خوگیانی آن ولایت رخ داد وسه تن به شمول مجیب الرحمن مسئول دفتر برک و یک داکتر به شهادت رسیدند.خوگیانی افزود که در این انفجار هفت تن دیگر به شمول چهار زن زخم برداشتند. برک یک موسسه همکار با وزارت احیا وانکشاف دهات می باشد.

***

بادغیس

ولسوال خودخوانده طالبان برای ولسوالی آب‌کمری ولایت بادغیس با هشت طالب مسلح دیگر کشته شد.نقیب الله امینی، سخنگوی قومندانی امنیه بادغیس به آژانس باختر گفت که ملا نورآقا، ولسوال خودخوانده طالبان برای ولسوالی آب‌کمری با هشت طالب مسلح دیگر پس از آن کشته شدند که بالای پاسگاه امنیتی خالق‌تلوی آن ولسوالی حمله کردند و با مقاومت شدید منسوبان امنیتی مواجه شدند.وی افزود که دراین رویداد هشت طالب مسلح دیگر زخم برداشته است.

***

جوزجان

سه کودک درحمله موشکی گروه طالبان درولایت جوزجان، به شهادت رسیدند.

دراین رویداد که دو غیرنظامی دیگر زخم برداشته است.

به اساس گزارش ها،  این رویداد پس از آن رخ داد که طالبان روستای شیشه خانه غربیه درولسوالی فیض آباد در مسیر شاهراه شبرغان – مزارشریف را آماج حمله موشکی قراردادند.جنرال فقیر محمد جوزجانی مسئول پولیس جوزجان به آژانس باخترگفت که دراین حمله موشکی طالبان سه کودک جان باختند و دوغیرنظامی دیگر زخمی شد.

اوگفت تلاش ها برای شناسایی وبازداشت عاملان این حمله موشکی مرگبار آغازشده است.

طالبان تاکنون دراین باره چیزی نگفته اند.

***

میدان وردگ

یک فرمانده محلی گروه طالبان در کمین ماموران امنیتی ولایت میدان وردگ کشته شد.

ملا صفی الله شب گذشته درحالیکه با دو فردش سوار بر موتر سایکل بود،  در روستای چهاربند میدان شهر مرکز این ولایت آماج گلوله باری نظامیان قرارگرفت.حکمت الله درانی سخنگوی پولیس ولایت میدان وردگ به آژانس باخترگفت که دراین کمین ماموران پولیس ملا صفی الله فرماندگروه طالبان کشته شد و دو هراس افگن همراهش زخم برداشت.اوگفت ملا صفی الله مشغول فعالیت های هراس افگنانه بود که آماج قرارگرفت.گفته می شود دراین رویداد به سربازان و غیرنظامیان محل آسیب نرسیده است.

***

نورستان

هشت هراس افگن وابسته به گروه داعش دریک حمله هوایی درولایت نورستان کشته شد.

این داعشیان شب گذشته درمخفیگاه شان در ولسوالی برگ متال آماج قرارگرفته اند.

یک فرمانده ارشد اردوی ملی درشرق کشور به آژانس باخترگفت که دراین حمله هوایی هشت عضو گروه داعش کشته شده است.یک خبردیگر حاکیست که ازوقوع یک رشته انفجار ها درولایت نورستان جلوگیری شد.ماموران امنیتی ماین را از پررفت و آمد ترین محل های نورستان کشف و خنثی کردند.تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این ماین گذاری ها را به دوش نگرفته است اما برخی منابع امنیتی طالبان را عامل آن می خوانند.

ممکن است شما دوست داشته باشید