روزنامه ملی انیس

رویداد های مهم ولایتی

موتر های زرهی پر از مواد انفجاری طالبان در فراه از بین برده شد

دو واسطه زرهی پر از مواد انفجاری طالبان در فراه از بین برده شد.

محب الله محب، سخنگوی قوماندانی امنیه فراه، به آژانس باختر گفت که در حمله هوایی قوای ایتلاف که بالای چند موضع طالبان در حومه شهر فراه صورت گرفت، دو واسطه زرهی پر از مواد انفجاری طالبان که از قبل در اشغال آنان قرار گرفته بود از بین برده شد.

وی افزود که در این حمله تلفاتی نیز به دشمن وارد شده است که رقم آن تا هنوز معلوم نیست.

طبق یک خبر دیگر، سخنگوی قوماندانی امنیه فراه، گفت که پولیس آن قوماندانی در جریان یک هفته گذشته چند نفر را در ارتباط با خرید و فروش مواد مخدر و مشروبات الکولی بازداشت کرد.

حمله طالبان در بادغیس مهار گردید

حمله طالبان بریک پاسگاه پولیس درقلعه نو مرکز بادغیس عقب زده شد.

 تحصیل حیدری آمر امنیت قومندانی امنیه بادغیس به آژانس باختر گفت که طالبان مسلح با استفاده از تاریکی شب بریک پاسگاه پولیس درمنطقه قرقی طو درمرکز آن ولایت حمله کردند که با مقاومت شدید پولیس مواجه شدند و با به جا گذاشتن چندین کشته از ساحه فرارکردند.

 وی گفت که دو پولیس دراین حمله به شهادت رسیدند.

رانده شدن داعش ازبزرگترین پناهگاه شان درننگرهار

ولسوالی اچین ننگرهار؛ بزرگترین مخفیگاه گروه داعش در افغانستان ازوجود این گروه پاکسازی شد.

دراین عملیات ضد هراس افگنی که صدها نظامی اردو و پولیس وبا حمایت قوای هوایی کشور شرکت داشتند، ده ها داعشی کشته شدند و سایر افراد این گروه به پاکستان فرارکردند.

این عملیات از ده روزپیش به این سو برمواضع داعش دراچین آغازشد و ناوقت روز پنجشنبه پایان یافت.

یک مقام ارشد قول اردوی سیلاب درشرق کشوربه آژانس باخترگفت که در عملیات اچین ، بزرگترین مرکز داعش در افغانستان ازوجود این گروه پاکسازی شد.

اوگفت دراین عملیات نزدیک به صد داعشی کشته شدند وده ها تن دیگر شان زخم برداشتند.

به اساس گزارش ها، صدها داعشی وقتی دیدند کشته می شوند به پاکستان متواری شدند.

ازسویی هم قول اردوی سیلاب با پخش خبرنامه یی می گوید که درگوشه و کنار اچین قرار گاه های نظامی ازسوی سربازان اردو و پولیس ملی ساخته می شود تا روستا نشینان با خیال راحت زند گی عادی شان را پس از سالها از سرگیرند.

درجریان پنج سال اخیر که داعش درافغانستان اعلام موجودیت کرد، اچین از نخستین و بزرگترین پایگاه های این گروه در کشور بود.

دراین ولسوالی داعشیان دست به ساخت مراکز بزرگ آموزش حمله های هراس افگنانه ، قوماندانی وجلب وسربازگیری زد؛ مرکز هایی که درحمله های هوایی وزمینی نظامیان درچند سال اخیر و به ویژه دراین عملیات  تازه ضد هراس افگنی با خاک یک سان شد.

مقامات نظامی درشرق کشور راندن داعش از اچین را یک دستاورد بزرگ می خوانند و  تلاش دارند از بازگشت آنان از پاکستان به کشور جلوگیری کنند.

راه اندازی برنامه تیاتر صلح برای همه

شماری از هنرمندان تیاتر در هرات به صورت گروهی برای اشاعه پیام صلح‌خواهی، به دیگر ولایات کشور سفر می‌کنند.

این هنرمندان می‌خواهند با اجرای برنامه‌های هنری و تیاتر، پیام صلح‌خواهی را به باشندگان سایرولایت ها و مخالفان مسلح دولت برسانند.

رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات می‌گوید این برنامه  از سوی مدیریت تیاتر ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات راه‌اندازی شده است که از هرات آغازمی شود و قرار است در هفت ولایت کشور اجرا شود.

به گفته روفیان این برنامه به حمایت رئیس‌جمهور و با هزینه ارگ ریاست جمهوری در ولایت های بلخ، بامیان، جوزجان، پنجشیر، ننگرهار، کابل، بدخشان و در نهایت در هرات برگزار شود.

جلوگیری از تخریب یک پایه برق وارداتی
در فاریاب

پولیس فاریاب در همکاری با مردم محل از انفجار ماین جاسازی شده در کنار یک پایه برق وارداتی جلوگیری کرد.

سخنگوی پولیس فاریاب به آژانس باختر گفت که پولیس یک حلقه ماین که در کنار یک پایه برق پنجصد کیلوات وارداتی ترکمنستان در مربوطات ولسوالی خان چهار باغ جای سازی شده بود به همکاری مردم کشف وخنثی کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید