روزنامه ملی انیس

رویداد های مهم ولایتی

والی غزنی به نابودی مراکز مواد مخدر تعهد سپرد
والی غزنی می گوید که به همکاری مردم مراکز مواد مخدر را در آن ولایت نابود می کند.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، وحیدالله کلیمزی والی غزنی در دیداری که با شماری از بزرگان و محاسن سفیدان شهر غزنی داشت، مشکلات آنان را در قسمت افزایش شمار معتادان مواد مخدر، سرقت ها، فروش مواد مخدر در برخی از خانه های مسکونی و ایجاد قلیونخانه ها در مناطق شان، شنید و در از بین بردن مرکزهای کوچک فروش مواد مخدر و بازداشت عاملان آن در شهر غزنی وعده سپرد.
والی غزنی همکاری مردم را در تحکیم ثبات، تأمین امنیت، مبارزه با فساد و جرایم جنایی با اهمیت و کارساز خواند و گفت که بدون همکاری مردم، حکومت به تنهایی نمی تواند همه مشکلات را حل کند.
وی علاوه کرد که دروازه اداره ولایت همیشه به روی شهروندان آن ولایت باز می باشد.
کار ساخت یکصد مکتب در کندز آغاز گردید
کار ساخت یکصد مکتب در ولایت کندز آغاز شد.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، در محفلی که به همین مناسبت در شهر کندز با حضور مسئولان برگزار شد، نجیب ‌الرحمن ثاقب رییس معارف کندز گفت که ساختمان این مکاتب از طریق برنامۀ اقرا و از بودجه بانک جهانی و دولت در مرکز و ولسوالی های آن ولایت در مدت یک سال ساخته می شود.
رییس معارف کندز افزود که در سال تعلیمی جدید بیشتر مکاتب شهری در آن ولایت از خدمات انترنتی نیز مستفید می شوند.
عبدالجبار نعیمی والی کندز گفت که ساخت مکاتب تاثیر مثبت بر بلند بردن کیفیت معارف در آن ولایت خواهد داشت و شاگردان می توانند با آرامش کامل آموزش ببینند.
وی پرداخت معاشات معلمان را از طریق بانک در امر مبارزه با فساد، بهبود کیفیت معارف و جلوگیری از معلمان خیالی با اهمیت خواند و گفت که هیچ نوع فشار و استخدام غیر مسلکی در معارف پذیرفتنی نیست و باید در اصلاح سازی جامعه معارف گام‌های استوار برداشته شود.

استادان مکاتب لوگر آموزش می بینند
یکصد تن از استادان مکاتب لوگر در یک کارگاه آموزشی ده روزه شرکت کردند.
عبدلوکیل کلیوال رئیس معارف ولایت لوگر به خبرنگارمحلی آژانس باختر گفت که به منظور بلند بردن کیفیت سیستم تعلیمی این کارگاه به کمک موسسه آی، آر، سیدایر شده است.
وی گفت که پنجاه تن استادان زن نیز شامل این کارگاه آموزشی هستند.
پیوستن یک قوماندان طالبان درفاریاب به روند صلح
یک قوماندان محلی طالبان با محافظش در فاریاب به روند صلح پیوست .
کریم یورش سخنگوی پولیس فاریاب به آژانس باختر گفت که ملا عبد الحلیم و محافظش به اثر تلاش منسوبان امنیتی در ولسوالی قیصار فاریاب با یک میل سلاح ثقیل، یک راکت انداز ، یک پایه مخابره و سلاح های دست داشته شان به روند صلح پیوستند .
کشته شدن شش طالب مسلح در سرپل
درعملیات زیرنام ولید ۳۶ که در ولسوالی صیاد ولایت سرپل هفته قبل راه اندازی شده است شش طالب مسلح کشته شدند .
جنرال یفتلی قوماندان امنیه لوای دوم پیاده که رهبری این عملیات را به عهده دارد به آژانس باختر گفت که در این عملیات به طالبان تلفات سنگینی وارد شده است .
وی اضافه کرد که قاری معاذ و قاری گلبدین از سرگروه های طالبان شامل افراد کشته شده هستند و در این درگیری هفت طالب دیگر زخم برداشتند .
گفته میشود که بیشترین تلفات از اثر ضربات هوایی دقیق ، ضربات توپچی و یورش کوماندو ها بالای موقعیت دشمن بوده است .
حمله مسلحانه بالای منزل رئیس حج و اوقاف هرات
مسوولان محلی هرات می گو یند که افراد مسلح نا شناس بالای منزل مولوی سید محمد شیرزادی رئیس حج و اوقاف ولایت هرات حمله کردند .
عبد الاحد ولیزاده سخنگوی پو لیس هرات گفت که در اثر شکستن و فرو ریختن شیشه های منزل ،شیرزادی به گونه سطحی زخم برداشته است .
او گفت ،وی در حال حاضر در منزلش به سر می برد
کشته شدن چهارطالب در بغلان
چهار طالب مسلح دربغلان کشته شدند.
دگروال عباس توکلی قوماندان لوای هشتم نظم عامه قول اردوی ۲۰۹ شاهین به رسانه ها گفت که این چهار طالب مسلح درنتیجه در گیری با نظامیان در ساحه خواجه الوان شهر پلخمری کشته شدند و دوتن دیگرآنان نیززخم برداشتند.
اواضافه کرد که دوموتر سایکل ودومیل کلاشینکوف نیز به دست آمده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید