روزنامه ملی انیس

رویداد های مهم ولایتی

عملیات هدفمند بالای  قرارگاه  گروه تروریستی طالبان در ولایت هلمند 

نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی  عملیات ویژۀ را بالای قرارگاه های ملا نعیم مشهور به (بلثی) قوماندان گروه تروریستی طالبان در ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند راه اندازی نموده است.

در  نتیجه ۶۰۰ کیلو گرام مواد انفجاریه، یک میل سلاح ۳۰۳ بر، ۱۵۰۰ کیلو گرام مواد مخدر،  ۶ حلقه ماین ضد وسایط، ۴ پایه مخابره، ۱۰ عراده وسایط نقلیه، هزار ها فیر مرمی سلاح ثقیل و خفیف و مقداری وسایل نظامی به دست نیروهای شامل عملیات افتاده و  ۴ باب قرارگاه دشمن کاملاً تخریب گردیده است.

یکصد و شصت و پنج کیلو گرام چرس در لوگر ضبط شد

پولیس لوگر یکصد و شصت و پنج کیلو گرام چرس را در ولایت لوگر دیشب ضبط کرد.

به گزارش آژانس باختر، سمونوال رحم خدا مخلص قومندان امنیه لوگر می گوید که منسوبان مدیریت مبارزه با مواد مخدر قومندانی امنیه آن ولایت یکصد و شصت و پنج کیلو گرام چرس را که در یک عراده موتر نوع پیکپ جاسازی شده بود، از منطقه التمور شهر پل علم کشف و به دست آوردند.

وی افزود که تا هنوز در پیوند به قاچاق این مواد مخدر کسی بازداشت نشده است و بررسی های پولیس در زمینه آغاز شده است. 

به سه صدخانواده نیازمند در فاریاب موادغذایی توزیع شد

سه صد خانواده نیازمنددرولایت فاریاب  کمک غذایی دریافت کردند.

 به گزارش خبرنگارمحلی آژانس باختر ، این کمک که شامل آرد،روغن ، لوبیا و کفش می باشد ازسوی بنیادخیریه محمد حنیف یاردم و یک تاجر دیگر افغان برای خانواده های که از اثر جنگ های اخیر از ولسوالی های ناامن به شهر میمنه مسکن گزین شده اند توزیع شد.

 مسوولان محلی فاریاب از توزیع کمک های دیگر به افرادنیازمند درآینده نزدیک نیز خبردادند.

فابریکه تولید شیشه درجوزجان ایجاد می شود

دوسب استیشن برق و یک فابریکه ساخت شیشه درولایت جوزجان ایجاد می شود.

 مسئولان تصدی افغان گاز جوزجان می گویند دوسب استیشن برق به ظرفیت یکصدکیلوات برق و یک فابریکه تولید شیشه ایجاد  می شود.

 عبدالحمید معاون فنی ریاست تصدی افغان گاز جوزجان به آژانس باختر گفت که دراطراف شهر شبرغان یکصدو سی و چهار حلقه چاه گازی موجود است که اکنون سی و چهار آن به فابریکه خواجه گوگردک وصل است و درجریان یک شبانه روز چهارصد هزار متر مکعب گاز تصفیه شده به فابریکه کودبرق مزارشریف ارسال می شود.

 وی افزود: ازبابت فروش گاز به فابریکه کودوبرق مزارشریف درسال، پنجصد میلیون افغانی عاید ریاست تصدی افغان گاز می شود و با فعالیت دوسب استیشن برق و یک فابریکه تولید شیشه برعلاوه آنکه صدها تن مصروف کار می شوند از نعمت برق نیز مستفید می شوند و عاید این اداره به یک ملیارد افغانی افزایش خواهد یافت.

گفته می شود این سب استیشن ها برای باشندگان ولایت های جوزجان ،سرپل و فاریاب برق مورد نیاز را فراهم می کند.

یک‌هزار و پنج‌صد دانش‌آموز در پکتیکا پس از سال‌ها غیابت به مکتب بازگشتند

یک‌هزار و پنج‌صد تن از دانش‌آموزان ولسوالی‌ سرحدی «برمل» ولایت پکتیکا، پس از سال‌‌های محرومیت از دسترسی به آموزش و پرورش، دوباره به مکتب بازگشته شده‌اند.

این دانش‌آموزان در نتیجه‌ی مسدود شدن مکاتب «کیوخیل، منگرتی، دادگری و اتمانزی» که به دلیل ناامنی‌ها بسته بودند، از دسترسی به آموزش و پرورش محروم شده بودند. این مکاتب اخیراً بازگشایی شده‌اند.

وزارت معارف می‌گوید که با بازگشایی این مکاتب، یک‌هزار و پنج‌صد دانش‌آموز دختر و پسر به آموزش و پرورش دسترسی یافته‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید