روزنامه ملی انیس

رویداد های مهم ولایتی

باز داشت یک مرد در فراه به ظن سرقت یک موتر

پولیس در فراه امروز یک مرد را به ظن سرقت یک موتر باز داشت کرد.

محب الله سخنگوی پولیس فراه به خبرنگار آژانس باختر گفت که این مرد یک عراده موتر را از ساحه قلعه ارباب ناحیه پنجم شهر فراه به سرقت برده بود با همکاری مردم و تلاش منسوبان امنیتی باز داشت
شد.

وی گفت موتر یاد شده به مالک آن تسلیم داده شد و قضیه تحت تحقیق بیشتر پولیس قرار دارد .

زنان بغلان خواستار حفظ آزادی های شان اند

زنان بغلان به صلح پایدار و دایمی امید بسته اند.

نازنین عمری یکی از فعالان حقوق زن در بغلان در مصاحبه یی با خبرنگار آژانس باختر گفت که زنان بغلان امید های زیادی به روند صلح بسته اند ولی در عین زمان نگرانی هایی هم دارند که مبادا حقوق زنان و آزادی های فردی و اجتماعی آنان که در هفده سال گذشته به دست آمده است قربانی شود.

او گفت که به باورمن تامین امنیت،  تطبیق عدالت و صلح پایدار که هماناحاصل قربانی فرزندان کشور می باشد فقط در یک مسیر تامین شده می تواند و آن شنیدن صدای مردم و دفاع از نهاد های امنیتی و نظامی کشور می باشد .

او گفت که هر چند دست آورد های هفده ساله از جمله آزادی بیان  ، حقوق زنان ، ارزش های محلی  شهروندی در حیات اجتماعی و سیاسی  شرط انسانی می باشد که نباید قربانی معامله های سیاسی گردد.

لیدا عظیمی که در یکی از ادارات دولتی بغلان ایفای خدمت می کند می گوید،  آمدن صلح در کشور آرزوی هر افغان است ولی نباید این صلح منجر به گرفتن قربانی از دست آورد های زنان شود .

او گفت، اگر صلح به میان می آ ید صلحی باشد که برای تقویت نهاد های دفاعی و امنیتی شگوفانی و آبادانی کشور، قطع مداخلات  بیگانه گان و حمایت از آزادی بیان  دموکراسی  نه مسایل غیر ضروری که بامنافع ملی ما در تضاد باشد.

بیش از چهارصد سرباز از یک دوره آموزشی در کندز فارغ شدند

بیش از چهارصد سرباز اردوی محلی از یک دوره آموزشی دیروز در ولایت کندز فارغ
شدند.

به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، در محفلی که به همین مناسبت با حضور مسوولان ملکی و نظامی فرقه‌ بیست پامیر در ولایت کندز برگزار شد، دگر جنرال حیات‌الله «آقتاش» قومندان فرقه‌ بیست پامیر گفت که این سربازان یک ‌دورۀ چهار ماهه، آموزش دیدند که پس از آن در زون شمال شرق با سایر منسوبان امنیتی در تامین امنیت وظیفه اجراء خواهند کرد.

 در این محفل عبدالجبار نعیمی والی کندز گفت که سربازان ما قهرمانان واقعی این سرزمین هستند، این ها در سخت ترین شرایط و همچنان شب و روز سینه‌ خویش را سِپر کرده اند و از وطن خویش دفاع کرده اند و با رفتن این قهرمانان تازه نفس به سنگر نظامیان بیشتر از پیش قوی خواهند شد.

در اخیر این محفل برای فارغان اسناد فراغت توزیع شد.

بازداشت مردی به ظن قاچاق مواد مخدر در ننگرهار

مردی با ده ها کیلوگرام چرس در حومه شهرجلال آباد بازداشت شد.

یک منبع امنیتی ولایت ننگرهاربه آژانس باخترگفت که این مرد هنگام انتقال چهل وسه کیلو گرام چرس توسط یک موتر تیز رفتار به بازار مارکو بازداشت شد.

منبع گفت که بررسی های پولیس درمورد جریان دارد. 

ممکن است شما دوست داشته باشید