روزنامه ملی انیس

رویداد های مهم ولایتی

صدها خانواده در پنجشیر کمک در یافت کردند

اداره سره میاشت پنجشیر برای پنجصد خانواده بیجا شده از ولایت های همجوارکه به این ولایت مسکن گزین شده اند مواد غذایی توزیع کرد.

شیرآقا باور رئیس اداره سره میاشت پنجشیر به آژانس باختر گفت: این خانواده ها که از اثر نا امنی از ولایت های لغمان بلخ کاپیسا بغلان و بدخشان به پنجشیر جا به جا شده اند مواد غذایی شامل روغن بوره برنج لوبیا نمک و چای در یافت کردند. وی گفت که کمک های این اداره به نیازمندان ادامه می یابد.

***

روند ضد عفونی کردن قرارگاه های اردوی ملی در شرق کشور آغازشد

درپی گسترش ویروس کرونا در افغانستان، تلاش ها برای مصوون کردن نظامیان از ابتلا به این بیماری آغازشده است.

دراقدامی درشرق کشور، روند پاشیدن مایع ضد ویروس در تاسیسات نظامیان اردوی ملی روزیکشنبه آغازشد.

قول اردوی سیلاب درشرق کشور با پخش خبرنامه یی می گوید که دراین برنامه تلاش می شود که تمامی تاسیسات سربازان اردوی ملی در ولایت های لغمان، ننگرهار، کنر و نورستان با پاشیدن مایع ضد ویروس محلات بود و باش نظامیان پاک شود.

***

تسریع روند ساخت شفاخانه ویژه کرونا درهرات

عبدالقیوم رحیمی والی هرات در دیدار با عبدالرحمن عطاش رئیس شرکت انکشاف ملی، از اجراآت سریع کارمندان و انجنیران آن شرکت در امر ساخت شفاخانه یکصد بستر قدردانی کرد.

والی هرات خواهان سهیم شدن این شرکت در امر اجرای پروژه های عمده از جمله ساخت مرکز فرهنگی هرات شد.

قرار است مرکز فرهنگی هرات در ساحه شمال شهر هرات احداث شود که در ان تاسیسات موزیم، سینما، خانقاه و سالون اجتماعات اعمار می شود.

درین میان رئیس شرکت انکشاف ملی نیز از پیشرفت کار مطابق برنامه ازقبل پیش بینی شده در امر احداث شفاخانه یکصد بستر اطمینان داد و افزود: درین شفاخانه در سه شیفت ده ها تن از انجینران و کارگران سرگرم کار اند.

***

مسئولان در بلخ از مردم می خواهند که در جلوگیری از شیوع کرونا به سخنان علما و داکتران گوش بدهند

شوراهای علما و ریاست ارشاد، حج واوقاف بلخ از باشندگان آن ولایت می خواهند به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به سخنان علما و مسئولان صحی توجه کنند.

همچنان مسئولان ریاست صحت بلخ نقش علما وایمه مساجد را در آگاهی دهی مردم موثر می دانند.

به گزارش یعقوب آزرده، خبرنگار محلی آژانس باختر، شورای علما و ریاست ارشاد حج واوقاف بلخ نقش علما و ایمه مساجد را در آگاهی دهی و اطلاع رسانی مهم می دانند و از باشندگان آن ولایت می خواهند که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به سخنان علما و رهنمایی های مسئولان صحی کشور توجه و به آن عمل کنند که از تلفات و شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری شود. همچنان مسئولان ریاست صحت عامه بلخ نیز نقش علما و ایمه مساجد را در آگاهی دهی از تکایا و منابر مهم دانستند و می گویند که علما همیشه با ریاست صحت عامه در آگاهی دهی مردم همکار است.

آنان می گویند که روزانه بیش از پنجاه نفر برای بررسی و وقایه از ویروس کرونا به مرکز ویژه کنترول ویروس کرونا مراجعه می کنند که تاکنون یک نفر مبتلا به کرونا در آن ولایت ثبت شده است.

***

نظامیان بمبی را ازپررفت و آمد ترین محل های ننگرهارخنثی کردند

طرح تروریستان برای شکل دهی انفجاری در یکی از پررفت و آمد ترین محل های ننگرهار ناکام شد.

نظامیان بامداد روزیکشنبه بمبی را از هده کابل در شهر جلال آباد کشف و خنثی کردند.

درپیوند به این بمب گذاری مردی بازداشت شده است.

قول اردوی سیلاب درشرق کشور با پخش خبرنامه یی می گوید که تروریستان قصد داشتند با این بمب گذاری یک رویداد خونین را به غیرنظامیان شکل دهند اما موفق نشدند.

هده کابل یکی از پررفت و آمد ترین محل های ننگرهار محسوب می شود. روزانه صدها مسافر وفروشندگان در هده کابل در شهرجلال آباد حضور دارند. تاکنون روشن نشده است که مرد بازداشت شده عضو کدام یک از گروه های ترویستی بوده است. 

ممکن است شما دوست داشته باشید