روزنامه ملی انیس

رویداد های مهم ولایتی

شهروندان بامیان از برنامه کاهش خشونت استقبال کردند

شهروندان بامیان از عملی شدن برنامه کاهش خشونت در کشور استقبال می‌کنند.

 به گزارش خان محمد محقق خبرنگار محلی آژانس باختر، جمعه خان مهدوی عالم دین در بامیان از اقدام دولت و طالبان در کاهش خشونت  خرسندی کرد و افزود که این‌یک اقدام نیک است و امیدوارم که کاهش خشونت باعث صلح دایمی در کشور شود.

وی افزود که امنیت راه‌های مواصلاتی بامیان-کابل در این چند روز به گونۀ نسبی خوب شده است و امید که امنیت در شاهراه‌های کشور همیشه تأمین باشد.

محمد اسحاق عزیزی یکی از فرهنگیان بامیان گفت که مردم افغانستان در چهار دهه گذشته، مشکلات زیادی ناشی از ناامنی و جنگ دیده‌اند  امید است که این کاهش خشونت به یک آتش‌بس دوام‌دار و صلح ملی و فراگیر تبدیل شود و زمینه مذاکرات و گفتگوی میان افغانان مساعد شود.

محمد طاهر زهیر والی بامیان نیز در یک نشست خبری ، مرحله کاهش خشونت را نوید خوش برای مردم افغانستان یادکرد.

وی با تأکید بر بیانیه محمد اشرف غنی رییس جمهور، صلح را خواست جمعی ملت افغانستان دانست و افزود که بامیان یکی از ولایت‌های امن کشور است و تدابیر لازم در مراحل گوناگون روند صلح در هماهنگی با مردم، در سطح آن ولایت در نظر گرفته‌شده است.

شهروندان کندز از برنامه‌های انکشافی در آن ولایت حمایت کردند

شورای ولایتی ، علمای دین، نمایندگان احزاب سیاسی و بزرگان قومی کندز حمایت‌شان را از برنامه‌های انکشافی در آن ولایت اعلام کردند.

به گزارش بریالی همنوا خبرنگار محلی آژانس باختر، مسئولان محلی کندز درحالی‌که رئیس و شماری از اعضای شورای ولایتی، نهاد‌های جامعه مدنی، علمای دین، نمایندگان احزاب سیاسی، بزرگان قومی  تاجران، رسانه‌ها و جوانان حضور داشتند، از جریان کار ده پروژه عام‌المنفعه در آن ولایت که در حال تطبیق شدن است دیدار و نظارت کردند.این پروژه‌ها شامل اعمار مسجد، سالون اجتماع، پارک تفریحی و رستورانت زنان، جمنازیوم ورزشی، تعمیر اداری ریاست اراضی، پارک تفریحی گروپ B شهرک سر دوره، تعمیر لیلیه پوهنتون کندز، تعمیر اداری ریاست صنعت و تجارت، تعمیر خدمات مراجعان مقام ولایت کندز است.

محمد یوسف ایوبی، رئیس شورای ولایتی کندز، با ابراز قدردانی و حمایت از پروژه‌ها گفت که با تطبیق پروژه‌های انکشافی مشکلات زیادی از باشندگان کندز مرفوع شده است و چهره ولایت به‌زودی تغییر خواهد ‌کرد.

عبدالجبار نعیمی والی کندز از همه بزرگان سیاسی، مردمی و قومی کندز بابت نظارت شان از پروژه‌های انکشافی و زیربنایی سپاس‌گزاری کرد و افزود که پروژه‌هایی ‌که در کندز ساخته‌شده است و یا زیر کار است، نظر به خواست‌ها، پیشنهاد‌ها و نیازمندی‌مردم طرح و تطبیق شده است.

والی کندز از برنامه کاهش خشونت‌ها در کشور استقبال کرد و از بزرگان آن ولایت خواست که از فرصت‌های پیش‌آمده استفاده لازم کنند، بر قطع جنگ و تحکیم صلح دایمی و سرتاسری در کشور به‌خصوص در کندز دست به کار شوند.

پولیس  در نیمروز ذخیره گاهی ازسلاح ومواد مخدر را کشف کرد

پولیس نیمروز یک ذخیره گاه مواد مخدر وسلاح را دیروز در شهر زرنج کشف کرد.

میوند مجاهد مسئول مطبوعات امنیت ملی  نیمروزبه خبر نگار محلی آژ انس باختر گفت که این ذخیره گاه در اثر عملیات پولیس نیمروز در ساحه اسلام آباد شهر زرنج کشف شد که از آن هشت میل سلاح  مختلف النوع و بیست وپنج کیلو گرام مواد مخدر نوع شیشه به دست  آمد.

مجاهد گفت، قضیه تحت تحقیق منسوبان  امنیتی قرار دارد .

یک هزار و دوصد باغ در بغلان ایجاد می شود

ریاست زراعت بغلان کارزار بهاری ایجاد باغ های میوه در آن ولایت را آغاز کرد.

محمداعظم احمدزی، نماینده پروژه ملی باغداری در پلخمری به آژانس باختر گفت که در برنامه بهاری احداث باغ ها در بغلان یک هزار و دوصد قطعه باغ از بهترین نهال های اصلاح شده در چهار ولسوالی شامل است که سه صد قطعه آن در مربوطات شهر پلخمری و دهنه غوری ایجاد می شود.

‌‌‌وی افزود که علاوه بر باغ های میوه در یکصد و سی جریب زمین دیگر در مربوطات شهر پلخمری بغلان مرکزی اندراب ها و دوشی نهال ها زرع می شود.

عبدالقهار ستاری سرپرست ریاست زراعت بغلان حین افتتاح کارزار بهاری ایجاد این باغ گفت که امسال در نظر است که یکصد و چهل هزار نهال مثمر و زینتی به منظور انکشاف سرسبزی و حفظ محیط زیست در بغلان غرس شود. 

دو مرد با مواد مخدر در کندز بازداشت شدند

پولیس کندز دو مرد را با چندین کیلو گرام مواد مخدر در آن ولایت بازداشت کرد.

جنرال عبدالرشید بشیر، قومندان امنیه کندز، به آژانس باختر گفت که منسوبان آن قومندانی در دو عملیات جداگانه این دو مرد را از مربوطات ناحیه هفتم و هشتم مرکز آن ولایت بازداشت کردند.

وی افزود که از نزد بازداشت شدگان بیست کیلوگرام چرس دو کیلوگرام تریاک، هشت بوتل مشروب الکولی،  و یازده قرص تابلیت نشه آور به دست آمده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید