روزنامه ملی انیس

رویداد های مهم ولایتی

روند ثبت بایومیتریک کارمندان دولتی در بغلان آغاز شد

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی در بغلان روند ثبت بایومیتریک کارمندان دولتی را در آن ولایت آغاز کرد.

محمد داوود محتاج یار، رئیس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی بغلان به آژانس باختر گفت که قرار است چهارده هزار و پنجصد و چهل و دو معلم و سایر کارمندان ادارات دولتی بغلان ثبت بایومیتریک شوند.وی‌‌‌ هدف از ثبت بایومیتریک کارمندان دولتی در بغلان را برقی ساختن سوانح، تثبیت ارقام دقیق کارمندان ادارات دولتی با تثبیت دقیق ارقام معلولان یاد کرد.

محتاج یار گفت که کمیسیون اصلاحات اداری وخدمات ملکی در تلاش است تا با تثبیت بست های خالی معلمان و کارمندان دولتی خیالی، زمینه اشتغال به جوانان مهیا شود.

کار سه طرح عام‌المنفعه در غزنی به پایان رسید

کار سه طرح عام‌المنفعه در ولسوالى جاغورى غزنی تکمیل و به بهره‌برداری سپرده شد.محمد عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، به آژانس باختر گفت که این طرح ها شامل کانکریت ریزى دو کیلومتر سرک بین باﺯار انگوری و حوتقول و ساخت دو حوض و کانال آب در مناطق تمقول لومان و بیده ساى ولسوالى جاغورى آن ولایت است که به هزینه پنجاه‌وسه میلیون افغانى از برنامه راه‌سازی روستایى وﺯارت بازسازی و انکشاف دهات و برنامه میثاق شهروندى به پایه اکمال رسیده است.

نظامیان هشت تن را از بند طالبان در غزنی آزاد کردند

نظامیان کوماندو هشت تن را از یک زندان طالبان در غزنی آزاد کردند.عبدالغفار نورستانی، مسئول مطبوعاتی قول اردوی عملیات خاص، به آژانس باختر گفت که نظامیان کوماندو این هشت تن را از یک زندان طالبان در ساحه موشکی ولسوالی قره باغ آن ولایت آزاد کردند.وی افزود که آزاد شدگان شامل چهار سرباز اردوی ملی، دو سرباز پولیس ملی و دو عضو خیزش های مردمی اند.

میزان تولید زعفران در کشور ۲۲ درصد افزایش یافته است

آمار های وزارت زراعت آبیاری و مالداری کشور نشان میدهد که در سال روان تولیدات زعفران ۲۲ درصد افزایش یافته است. امسال در سراسر کشور، ۷۵۵۷ هکتار زمین زعفران بصورت ترویجی و تولیدی کشت شده است.این آمار ها نشان میدهد که میزان حاصلات زعفران در سال روان به بیش از ۲۰ تن می‌رسد، این در حالیست که سال گذشته از ۶۲۷۲ هکتار زمین در سراسر کشور،‌ ۱۶ تن زعفران تولید گردید.همچنان آمار های این وزارت نشان میدهد که ولایات هرات، بلخ، فاریاب، قندهار، ارزگان، دایکندی و سرپل به ترتیب بیشترین میزان زعفران کشور را تولید می‌کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید