روزنامه ملی انیس

روند رو به رشد ویروس کرونا در آسیا و امریکا

شمار موارد ابتلا و درگذشت ناشی از همه‌گیری ویروس کرونای جدید و بیماری کووید-۱۹ در برخی کشورهای آسیایی و قاره امریکا به‌طور محسوسی افزایش یافته‌است. همزمان بسیاری از کشورهای اروپایی رفته‌رفته در حال بازگشایی مرزها هستند.
دیروز برای نخستین بار در طی دو ماه اخیر، سخنگوی وزارت صحت ایران از سه رقمی شدن آمار قربانیان کرونا در طول یک روز خبر داد و گفت ۱۰۷ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت جان خود را از دست داده‌اند.
در همان روز چین بالاترین شمار رسمی مبتلایان را طی دو ماه گذشته گزارش داد. وضعیت انتشار ویروس در چین بار دیگر به محدودیت‌ها به‌ویژه در پکن افزوده است. دولت این کشور از تمامی شرکت‌ها خواسته کارمندانی که اخیراً به بازار شین‌فادی در پایتخت رفته‌اند و یا با کسانی در این بازار تماس داشتند را ۱۴ روز در قرنطینه خانگی قرار دهند. این بازار به گلوگاه موج تازه‌ای از شیوع ویروس تبدیل شده است.
روز یک‌شنبه هند بالاترین رقم موارد روزانه کووید-۱۹ را از زمان آغاز همه‌گیری اعلام کرد. طی یک روز ۱۲ هزار بیمار جدید به مبتلایان افزوده شده و رقم کل موارد در دومین کشور پرجمعیت جهان به ۳۲۰ هزار نفر رسیده است.
دولت فدرال هند اعلام کرده ۵۰۰ واگون راه‌آهن را در دهلی، پایتخت، به بیمارستان‌های موقتی تبدیل خواهد کرد. روند فزاینده موارد ابتلا در هند به کاهش محسوس تخت‌های بیمارستانی انجامیده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید