روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور غنی : ولایت فراه فرصت های زیادی دارد و باید توجه اساسی به آن صورت گیرد

رئیس جمهور غنی در دیدار با علما و متنفذین ولایت فراه، خواست ها و پیشنهادات آنان را استماع کرد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفرش به ولایت فراه، قبل از ظهر دیروز با علما، بزرگان و متنفذین آن ولایت دیدار کرد. 

در آغاز این دیدار، منشی عبدالحبیب صحبت کرد و ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور و هیئت همراه اش، گفت که مردم فراه حامی نظام اند و دفاع از آن را وجیبه خود می دانند.

وی خاطرنشان کرد که با برقراری صلح با عزت، افغانستان به مرحله جدید داخل خواهد شد.

وی مشکلات مردم آن ولایت را در عرصه های امنیت، فقر، بند بخش آباد و برق با رئیس جمهور شریک ساخت و گفت که ولایت فراه فرصت های زیادی دارد و باید توجه اساسی به آن صورت گیرد تا برعلاوۀ تغییر مثبت در زندگی مردم، در عواید ملی نیز افزایش به عمل آید.

سپس رئیس جمهور غنی صحبت کرد و با اشاره به آسیب های ناشی از سیلاب های اخیر در ولایت فراه، گفت که به مسئولین مربوطه در زمینه کمک به خانواده های آسیب دیده ناشی از سیلاب ها و جلوگیری از خطرات احتمالی سیلاب های بعدی، هدایت داده ام.

رئیس جمهور کشور افزود که به منظور بررسی مشکلات امنیتی ولایت فراه یک هیئت باصلاحیت امنیتی را اعزام خواهد کرد و در روشنایی یافته های آن در زمینه تأمین امنیت بهتر، اقدامات صورت خواهد گرفت.

محمد اشرف غنی گفت که کار بالای بند بخش آباد به صورت اساسی آغاز شده است و همچنان از اول حمل تعرفه برق جنراتوری از ۳۵ افغانی به ۱۷ افغانی کاهش خواهد یافت. وی افزود که به دافغانستان برشنا شرکت هدایت داده است که تا زمان تمدید برق وارداتی، ظرفیت برق جنراتوری را از ۴ میگاوات به ۶ میگاوات بلند ببرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید