روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور غنی:  من بالای تدبیر و وحدت مردم افغانستان بی‌اندازه اعتماد دارم

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان دیروز با نمایندگان ولایت‌های فراه نیمروز، بادغیس و غور در لویه‌ جرگۀ مشورتی صلح، دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،  در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا عبدالستار حسینی به نمایندگی از ولایت فراه، بازمحمد ناصری به نمایندگی از ولایت نیمروز، جنیدالله اشکانی به نمایندگی از ولایت بادغیس و فضل‌الحق احسان به نمایندگی از ولایت غور صحبت کردند.

آنان برگزاری موفقانه لویه جرگۀ مشورتی صلح را به مردم افغانستان و رئیس‌جمهور تبریک گفتند و مشکلات و پیشنهادهای ولایات شان را در بخش‌های تامین امنیت تامین برق، احیای بندهای آب‌گردان اسفالت سرک‌ها، توجه به خدمات صحی، افزایش معلمان و اعمار مکاتب، توجه به کار پروژه‌های انکشافی، ایجاد زمینه‌های کار برای جوانان و استخدام کادرها در‌پست‌های کلیدی، رسیدگی به آسیب‌دیدگان خشک‌سالی و سیلاب‌ها با رئیس‌جمهور شریک کردند.

رئیس‌جمهور کشور صحبت کرد و گفت که من بالای تدبیر و وحدت مردم افغانستان بی‌اندازه اعتماد دارم و این را شما در لویه جرگۀ مشورتی صلح ثابت ساختید. 

وی از این نمایندگان خواست تا در برگشت به ولایت های ‌شان از فضا و آزادی لویه جرگۀ مشورتی صلح به مردم بگویند، چون نیاز است تا کارهای تعقیبی صلح از سوی مردم به پیش برود.

رئیس‌جمهور غنی با اشاره به مشکلات امنیتی ولایات متذکره، به رئیس ارگان‌های محلی هدایت داد که جلسۀ مسئولان امنیتی را با نمایندگان این ولایات تنظیم کند تا نظریات و دیدگاهای آنان استماع شود.

وی افزود که استخدام‌های سلیقه یی و دخالت‌های سیاسی در نیروهای امنیتی و دفاعی، دلیل عمده‌ ناامنی‌ها می‌باشد و تعهد من این است که به همۀ این‌ها نقطه پایان می‌گذارم.

رئیس‌جمهور همچنان با اشاره به تجربه‌های موفق امنیتی در ولایت ننگرهار، گفت که همکاری و پیشنهادها ی مردم محل در تامین امنیت تاثیرگذار می‌باشد و از آنان خواست که نظریات و پیشنهاد های شان را به‌خاطر تامین امنیت بهتر و از بین‌بردن فساد شریک کنند.

رئیس‌جمهور غنی تصریح کرد که در ولایت‌های نیمروز، فراه، بادغیس و غور، ظرفیت عظیم بشری و طبیعی وجود دارد و تا اکنون از آن استفاده صورت نگرفته است. وی به نمایندگان ولایات متذکره اطمینان داد که تمام پیشنهادهای آنان در یک جدول اولویت‌بندی می‌شود و به هرکدام آن‌ها رسیدگی صورت خواهد گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید