روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور غنی: شما ثابت ساختید که با گذشت هر روز قوی می شوید و صلح را هم به برکت شما می آوریم

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و سرقومندان اعلی قوای مسلح با سربازان، بریدملان و افسران قول اردوی ۲۰۵ اتل به گونۀ جداگانه دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدارها، شیر محمد یکتن از سربازان، محمد غوث یکتن از بریدملان و تورن احمدشاه به نمایندگی از افسران صحبت کردند و با اظهار خوش آمدید به رئیس جمهور، خواست ها و پیشنهاد های شان را مطرح کردند و گفتند که آنان به هر گونه قربانی به خاطر دفاع از کشور آماده اند و از هیچگونه تلاش در این راستا دریغ نخواهند کرد.

سپس رئیس جمهور غنی در جلسه عمومی مسوولین و منسوبان قول اردوی ۲۰۵ اتل سخنرانی کرد و گفت: من برای قدردانی از قهرمانی های شما و همکاری تان با سیلاب زده ها آمده ام، زیرا شما صدها تن را که در سیلاب گیر مانده بودند، نجات دادید و از اینکه فرزندان صادق این کشور هستید، به شما افتخار می کنم.

رئیس جمهور غنی به لوی درستیز وزارت دفاع ملی به خاطر تقدیر نقدی از آن عده سربازانی که در نجات سیلاب زده ها نقش داشتند، هدایت داد. وی افزود: آنانی که می گویند در افغانستان انگیزه نیست، نیروهای امنیتی و دفاعی ما را ببینند، وطن دوستی شما واقعاً قابل قدر است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: منحیث سرقومندان اعلی سر می دهم، اما همراهی شما را رها نخواهم کرد و آنانی را که خیال می کنند که اردوی ملی افغانستان منحل و هلیکوپترها را به قیمت آهن پاره بالای دیگران به فروش می رسانند، صد بار دیگر فکر کنند.

رئیس جمهور گفت که به منظور آشنایی با تکنالوژی جدید، در آموزش های مسلکی سربازان، بریدملان و افسران تغییر اساسی رونما می شود و از پیشنهاد شما برای فراهم سازی زمینۀ تحصیل ارکان حربی در داخل و بیرون کشور، استقبال می کنم و برای آن یک طرح واضح می خواهم. رئیس جمهور به مسوولین نهاد های امنیتی و دفاعی هدایت داد که مشکلات موجود در عرصه اکمالات، امتیازات و حقوق سربازان را به گونه اساسی حل نمایند و همچنان به سربازان، بریدملان و افسران اطمینان داد که تمام خواست ها و پیشنهاد های شان حل می شود.

محمد اشرف غنی تاکید کرد که به منظور کاهش تلفات سربازان باید اقدامات لازم صورت گیرد. وی افزود که پول های صرفه جویی شده به خانواده های شهدای قوای امنیتی و دفاعی داده خواهد شد.

رئیس جمهور خطاب به نیروهای امنیتی و دفاعی گفت: شما ثابت ساختید که با گذشت هر روز قوی می شوید و صلح را هم به برکت شما می آوریم و با برقراری آن، نقش شما بیشتر و مستحکم تر می شود. وی افزود که هر بار با آمدن صلح، جنگ شدت می یابد و صلح آمدنی است، اما تدبیر و تحمل می خواهد.

متعاقباً دگرجنرال امام نظر قومندان قول اردوی ۲۰۵ اتل صحبت کرد و با اظهار خوش آمدید به رئیس جمهور، از توجه همیشگی وی قدردانی کرد و در خصوص قهرمانی سربازان، عملیات ها و دستآوردهای شان معلومات داد.

وی افزود که وضعیت امنیتی در لوی قندهار در حال بهبود است و همکاری و هماهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی موجود می باشد. دگرجنرال امام نظر به رئیس جمهور اطمینان داد که سربازان قول اردوی ۲۰۵ اتل در راستای دفاع از کشور و مردم به هرگونه مبارزه و فداکاری آماده اند. در اخیر سترجنرال محمدشریف یفتلی لوی درستیز وزارت دفاع ملی از توجه و رسیدگی ویژۀ رئیس جمهور از سربازان، مجروحان و خانواده های شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی، تشکر کرد و گفت: ما سربازان رضا کار وطن هستیم و تحت قیادت شما، در راستای خدمت به وطن آمادۀ هرگونه قربانی می باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید