روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور غنی: در قسمت اصلاحات بنیادی در د آریانا افغان هوایی شرکت اقدامات عملی صورت گیرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی‌افغانستان، قبل از ظهر دیروز با مسئولین د آریانا افغان هوایی شرکت در رابطه به تطبیق اصلاحات در این شرکت و انتقال اموال توسط طیارات آن، از طریق ویدیو کنفرانس، صحبت نمود.
در این ویدیو کنفرانس که در ارگ انجام شد، در آن رئیس عمومی‌ادارۀ امور، سرپرست‌های وزارت‌های مالیه، صنعت و تجارت نیز حضور داشتند، ابتدأ عالم شاه ابراهیمی‌رئیس عمومی‌شرکت هوایی آریانا گزارش خویش را در مورد انتقال اموال تجارتی توسط طیارات شرکت هوایی آریانا به جلسه ارائه کرد و گفت که شرکت هوایی آریانا طرح انتقال اموال تجارتی (Cargo) را با همکاری وزارت صنعت و تجارت و اتاق تجارت و صنایع افغانستان نهایی کرده است.
وی افزود که با عملی شدن طرح متذکره اموال تاجران از قبیل میوه جات تازه صادرات و واردات مواد اولیه توسط طیارات این شرکت صورت خواهد گرفت. همچنان حاصلات زراعتی کشور بادرنظرداشت وضعیت فعلی ویروس کرونا به بازار‌های منطقوی عرضه خواهد گردید.
سپس اجمل احمدی سرپرست وزارت صعنت و تجارت گفت که این وزارت آماده است تا روی عملی شدن پلان انتقال کارگو با شرکت هوایی آریانا و اتاق تجارت و صنایع افغانستان تسهیلات لازم را فراهم نماید.
رئیس جمهور غنی پس از استماع گزارش شرکت هوایی آریانا، به مسئولین وزارت‌های مالیه و صنعت و تجارت هدایت داد تا در عملی نمودن طرح انتقال کارگو اقدامات لازم را به همکاری بانک انکشاف آسیایی روی دست گیرند.
رئیس جمهور کشور تأکید کرد که صادرات و سکتور خصوصی تقویه گردد و سرمایه گذاری در بنادر و به خصوص میدان هوایی بین المللی حامد کرزی صورت گیرد تا تسهیلات لازم برای سکتور خصوصی و تاجران مهیا گردد.
همچنین رئیس جمهور غنی مسئولین شرکت هوایی آریانا را مؤظف نمود تا در قسمت اصلاحات بنیادی در مربوطات دآریانا افغان هوایی شرکت با همکاری رئیس واحد انسجام شرکت‌های دولتی و مختلط کار نموده، اقدامات عملی انجام دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید