روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور غنی: در بخش برنامه ها و انکشاف در ولایات، باید تحرک و مدیریت مؤثر ایجاد شود

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، روزیکشنبه با اعضای شورای هماهنگی شوراهای ولایتی در قصر چهارچنار ارگ ملاقات کرد. به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، دراین ملاقات، ابتدا عطامحمد حق‌بیان رئیس شورای ولایتی زابل و غلام بهاوالدین جیلانی رئیس شورای ولایتی پروان، به نمایندگی از دیگران صحبت کردند و از برنامه‌های حکومت، انتخابات ریاست جمهوری و برنامۀ  صلح رئیس جمهوری، حمایت کردند.  

سخنرانان با شریک‌ ساختن مشکل های موکلان و ولایت های مربوطۀ شان، خواستار توجه هرچه بیشتر به امنیت وکیلان شدند و گفتند که وزارتخانه ها و ادارات به خاطر حل مشکلات مردم، سطح همکاری و هماهنگی را با وکیلان افزایش دهند.آنان تصریح‌ کردند که برای تحکیم نظام، تامین امنیت و ثبات حاکمیت قانون  و حل مشکل های مردم همواره تلاش کرده  اند و در این راستا، آمادۀ هرگونه قربانی اند.

سپس محمد اشرف غنی رئیس جمهوری صحبت کرد و درکنارخوش آمدید به وکیلان شوراهای ولایتی، تغییر نسلی و نقش فعال زنان را در شوراهای ولایتی به آنان تبریک گفت و به مسئولان مربوط هدایت داد تا به مصئونیت و امنیت وکیلان توجه کنند.

رئیس جمهوری بر رسیدگی به مشکل های مردم تاکید کرد و گفت که ۸۲ وکیل که استعفا کرده اند، دوباره به وظایف شان برخواهند گشت، اما مشروط بر این که مشکل قانونی وجود نداشته باشد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور گفت که توجه به بهبود حکومتداری محلی افزایش می یابد و در ولسوالی ها در کنار مساجد مجتمع های اداری و تاسیسات دیگر نیز ساخته می شود. وی افزود که در بخش برنامه ها و انکشاف در ولایات باید تحرک و مدیریت موثر ایجاد شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید