روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور غنی خطاب به ورزشکاران: شما نشانۀ امید و تمثیل کنندۀ عزم و ارادۀ ملت افغانستان هستید

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز با اعضای رهبری فدراسیون فوتبال و ورزشکاران تیم های فوتبال طوفان هریرود و شاهین آسمایی دیدار کرد و قهرمانی تیم فوتبال طوفان هریرود در دور هشتم لیگ برتر فوتبال افغانستان را تبریک گفت.

در این دیدار که در قصر چهارچنار ارگ انجام شد، ابتدا محمد یوسف کارگر رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان صحبت کرد و از توجه رئیس جمهور به ورزش و حمایت دولت از دور هشتم لیگ برتر فوتبال افغانستان، تشکر نمود.

وی افزود که با این حمایت ها میزان افتخار آفرینی ورزشکاران کشور در میادین ملی و بین المللی افزوده می شود.

کارگر خاطرنشان کرد که دور هشتم لیگ برتر فوتبال افغانستان زیر شعار “یک ملت و یک صدا” برگزار گردید و از نیروهای امنیتی و دفاعی بخاطر تامین امنیت مسابقات متذکره، تشکر می کنیم.

سپس رئیس جمهور غنی صحبت کرد و همت و پشتکار تیم قهرمان دور هشتم لیگ برتر فوتبال افغانستان و نایب قهرمان این دور و سایر ورزشکاران را مورد ستایش قرار داده، گفت که شما نشانۀ امید و تمثیل کنندۀ عزم و ارادۀ ملت افغانستان هستید و این را به اثبات رساندید که مردم افغانستان به زور، ترور و وحشت سر تسلیم فرود نمی آورند.

رئیس جمهور افزود: شما نشان دادید که قوانین بازی را رعایت می کنید و باید از تلاش های شما در تمام عرصه ها الگو برداری صورت گیرد.

رئیس جمهور کشور با اشاره بر اینکه تقویت ورزش وظیفه دولت است، گفت که به همین منظور دولت دور هشتم لیگ برتر فوتبال افغانستان را تمویل نمود.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در اخیر سخنانش گفت که بالای ورزش سرمایه گذاری بیشتر صورت می گیرد. وی افزود که به هر یک از اعضای تیم فوتبال طوفان هریرود و شاهین آسمایی پنجاه هزار افغانی از بودجۀ دولت کمک صورت خواهد گرفت و از مسئولین فدراسیون فوتبال افغانستان خواست تا پیشنهاد تقدیر مربیان و اعضای فدراسیون متذکره را ترتیب نمایند.

ممکن است شما دوست داشته باشید