روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور غنی: حکومت و سیاسیون متعهد به ختم جنگ و تامین صلح پایدار در افغانستان هستند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی‌افغانستان با داکتر زلمی‌خلیلزاد نمایندۀ خاص وزارت امور خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا در خصوص صلح افغانستان، در حالیکه داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی و حامد کرزی رئیس جمهور پیشین کشور نیز حضور داشتند، دیدار نمود.
در این دیدار که عصر دیروز در ارگ انجام شد، در خصوص اقدامات بعدی در پروسۀ صلح، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
داکتر زلمی‌خلیلزاد در مورد جزئیات سفرهای اخیرش به کشورهای پاکستان و قطر بخاطر پروسۀ صلح افغانستان، معلومات ارائه کرده، گفت: تلاش ایالات متحدۀ امریکا این است که با استفاده از فرصت بدست آمده، صلح پایدار در افغانستان برقرار گردد.
هر دو جانب بر ادامۀ کاهش خشونت و یا آتش بس اعلام ناشده بخاطر آغاز مذاکرات مستقیم تاکید ورزیدند و داکتر خلیلزاد گفت که کشورهای منطقه و جامعه جهانی و سازمان‌های بین‌المللی آماده اند تا از تلاش‌های افغانستان برای برقراری صلح حمایت کنند.
داکتر زلمی‌خلیلزاد گفت که من پیام ایالات متحدۀ امریکا را آورده ام که از اقدامات شجاعانه و دشوار حکومت افغانستان در روند رهایی زندانیان طالبان که برای صلح صورت گرفته است، سپاسگزاری کنم.
در مقابل رئیس جمهور غنی گفت که حکومت و سیاسیون افغانستان اجماع سیاسی دارند و به یک صدا از جمهوریت دفاع کرده و متعهد به ختم جنگ و تامین صلح پایدار و باعزت در افغانستان هستند.
وی افزود: از اینکه جامعه جهانی، سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای دوست از پروسۀ صلح افغانستان حمایت می‌کنند، سپاسگزار هستیم.
رئیس جمهور با تاکید گفت که صلح و امنیت در افغانستان باعث صلح و انکشاف اقتصادی منطقه نیز می‌گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید