روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور غنی: تلاش ما این است که افغانستان را از فقر نجات دهیم تا وابسته هیچ کسی نباشد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز با شماری علما و متنفذین ولایت نیمروز در تالار جلسات آن ولایت دیدار کرد.

ابتدا مولوی عبدالعزیز، حاجی یوسف بارکزی و حاجی عبدالله بلوچ به نمایندگی از دیگران صحبت کردند و ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور غنی، از دستآوردهای رئیس جمهور از اقدامات جدی وی در مقابل زورمندان و توسعه اقتصادی، پروژه های بزرگ ملی، زیربنا و سایر عرصه ها قدردانی کردند و از تمام برنامه های وی به شمول صلح حمایت و پشتیبانی شان را اعلام نمودند.

آنان خواست های شان را در خصوص بازسازی مساجد، ارتقای نیمروز به ولایت درجه دوم، انکشاف پوهنتون، تسریع کار شفاخانه ولایتی، امنیت شاهراه ها، محتوای رسانه ها، تدابیر برای معتادین، رشد و تدریس زبان مادری و بیشتر شدن سهمیه حجاج با رئیس جمهور شریک ساختند.

این بزرگان و علما از رئیس جمهور تشکر کردند که افغانستان را از رقابت های منفی، انحصار و تقابل به مرکز فرصت ها و همکاری ها مبدل ساخت.

سپس رئیس جمهور غنی صحبت کرد و ضمن قدردانی از حمایت آنان، گفت که حکومتداری امانت مردم است که بر اساس رای آنان به میان می آید و آروز دارم که در حفاظت این امانت و انجام آن، باور و رضایت شما را به دست آورده باشد.

رئیس جمهور گفت که تلاش ما این است که افغانستان را از فقر نجات دهیم تا وابسته هیچ کسی نباشد. بند کمال خان در خصوص از بین بردن فقر فرصت بزرگ است و برعلاوۀ امنیت شاهراه ها، در خصوص تامین امنیت بند کمال خان هدایت داده ام و یک قطعۀ خاص امنیت ملی به زودی در آنجا مستقر خواهد شد.

رئیس جمهور کشور به سرپرست وزارت حج و اوقاف هدایت داد که برای صد تن از حجاج نیمروز سهمیه را افزایش دهد. همچنان به ادارۀ عمومی مستقل ارگان های محل هدایت داد که طی مراحل ارتقای ولایت نیمروز به درجه دوم را تکمیل نماید.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد که در کار ساخت و ساز میدان هوایی نیمروز توجه اساسی صورت می گیرد و همچنان امور شفاخانه تسریع خواهد و در انکشاف و تدریس زبان های مادری نیز توجه می شود. وی افزود که در خصوص صلح اجماع ملی موجود بوده و صلح آمدنی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید