روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور غنی با هیئت بانک‌جهانی از طریق ویدیوکنفرانس صحبت نمود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، به ادامه جلسات قبلی، عصر دیروز با هیئت بانک‌جهانی به رهبری هینری کرالی مسئول این بانک برای افغانستان، در رابطه به دوام کمک‌ها و تعهدات بانک جهانی برای افغانستان، بحث و گفتگو کرد.
در این ویدیوکنفرانس، رئیس جمهور غنی با ابراز امتنان از حمایت و همکاری موثر بانک جهانی در این شرایط حساس، گفت که حکومت افغانستان در حال حاضر روی برنامه همه‌جانبه و ملی بخاطر کاهش تاثیرات منفی اقتصادی ویروس کرونا، کار می‌کند.
همچنان، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری ارزیابی‌های همه‌حانبه خویش را، از وضعیت فعلی ویروس کرونا در افغانستان، با هیئت بانک‌جهانی شریک ساخت.
صالح افزود: متاسفانه، بر اساس آماری که از طریق وزارت صحت عامه و رضاکاران به ما می‌‌رسند، افغانستان به مرحله اوج بحران کرونا و فلاکت نزدیک می‌شود. وضعیت منحنی این ویروس در حال صعود و بزرگ شدن است. ما تمام کارهای لازم را انجام می‌دهیم تا از آن جلوگیری نمائیم.
در این ویدیوکنفرانس هینری کرالی مسئول بانک‌جهانی برای افغانستان، به رئیس جمهور اطمینان داد که این بانک از تمام برنامه‌های مهم ملی افغانستان حمایت می‌کند و هدف شان کاهش تاثیرات منفی ویروس کرونا بر خانواده‌های متاثر از این ویروس، می‌باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید