روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور غنی با مسئولین وزارت تحصیلات عالی روی طرح آموزش الکترونیک بحث نمود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغاانستان قبل از ظهر دیروز از طریق ویدیو کنفرانس با مسئولین وزارت تحصیلات عالی، روی طرح سیستم آموزش الکترونیک بحث و تباد نظر کرد.
در این جلسه که در ارگ انجام شد، ابتدا عبدالتواب بالاکرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در رابطه به سیستم آموزش الکترونیک معلومات همه جانبه ارائه کرد و گفت که این طرح می‌تواند در حدود ۲۵۰ هزار محصل را تحت پوشش قرار بدهد. وی افزود که در این طرح تمام معیارهای معاصر آموزشی در نظر گرفته شده است و برای تطبیق آن به بودجه و کاهش قیمت انترنت، نیاز است.
همچنان احمد مسعود لطیف رای رئیس امور محصلان دولتی وزارت تحصیلات عالی، ضمن ارائه معلومات در رابطه ابعاد تخنیکی این طرح، گفت که وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و اداره ملی احصایه و معلومات در قسمت تطبیق این طرح همکاری نمایند.
رئیس جمهور غنی ضمن ابراز تشکر از متخصصین که روی این طرح کار نموده اند، گفت که اسامی افرادی که این طرح را ساخته اند لست شود، تا برای آنان مدال تفویض گردد.
رئیس جمهور کشور از سرپرست وزارت تحصیلات عالی خواست که برای تطبیق این طرح بودجه تخمین نماید و باید در خصوص آگاهی عامه نیز اقدامات لازم صورت گیرد.
رئیس جمهور غنی خاطر نشان ساخت که اداره ملی احصایه و معلومات مسئولیت بخش تخنیکی این طرح را به عهده می‌گیرد و همچنان در راستای کاهش قیمت انترنت اجراآت لازم صورت خواهد گرفت. رئیس جمهور غنی گفت: «من در تطبیق این طرح، آغاز یک انقلاب تعلیمی را می‌بینم.»

ممکن است شما دوست داشته باشید