روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور غنی: استراتیژی جنوب آسیا اوضاع را بهبود بخشیده است

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ عصر روزشنبه با مایک پنس معاون رئیس جمهور ایالات متحده امریکا دیدار و روی مسایل مختلف از جمله، موفقیت استراتیژی جنوب آسیا، اصلاحات انتخاباتی و پروسه صلح، بحث و تبادل نظر نمود.

معاون رئیس جمهور ایالات متحده امریکا ضمن ابراز تمنیات نیک رئیس جمهور ترامپ گفت که، رئیس جمهور کشورش از رهبری عالی رئیس جمهور غنی و مشارکت با ایالات متحده امریکا که بر اساس منافع مشترک استوار می باشد، قدردانی کرده است.

مایک پنس افزود، ایالات متحده امریکا متعهد است تا نگذارد افغانستان یکبار دیگر لانه امن برای تروریستان مبدل گردد. وی همچنان از اقدامات رئیس جمهور غنی در خصوص اصلاحات انتخاباتی به منظور تامین شفافیت در انتخابات، اعتماد سازی برای کمیسیون مستقل انتخابات و برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح، قدردانی کرد و گفت که کشورش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان حمایت همه‌جانبه می نماید. رئیس جمهور غنی به نمایندگی از مردم افغانستان از قربانی ها و مشارکت حکومت و مردم ایالات متحده امریکا با افغانستان ابراز تشکر کرد و گفت که استراتیژی جنوب آسیا اوضاع را بهبود بخشیده است.

رئیس جمهور غنی گفت: با بکار گیری استراتیژی جنوب آسیا جنگ در افغانستان، دیگر جنگ امریکا نیست. نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بخاطر یک کشور آزاد و تامین امنیت جهانی قهرمانانه مبارزه می کنند و قربانی می دهند. رئیس جمهور غنی تاکید کرد که نیاز است تا بحث های جاری در رابطه به صلح منتج به تامین صلح پایدار گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید