روزنامه ملی انیس

رئیس جمهور غنی: اردوی ملی در همکاری با پولیس ولایت ننگرهار، در تأمین امنیت مشترکاً کار نمایند

جلسۀ اضطراری تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس جمهور اسلامی افغانستان روزچهارشنبه به منظور اتخاذ تدابیر بیشتر امنیتی در ولایت ننگرهار، برگزارگردید.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در این جلسه که از طریق ویدیو کنفرانس در مرکز ملی توحید انجام شد، حیات‌الله حیات والی ننگرهار، قوماندان قول اردوی ۲۰۱ سیلاب و همچنان قوماندان امنیه و رئیس امنیت آن ولایت در رابطه به وضعیت ملکی و امنیتی ولایت ننگرهار، گزارش شان را ارائه کردند.

آنان گفتند که برگروه داعش ضربات سنگینی را در ولایت ننگرهار وارد گردیده و به همین سبب اقدامات تخریبی خویش را بالای شهر جلال‌آباد متمرکز ساخته است. مسئولین متذکره پیشنهادهای شان را به‌خاطر مهار حملات دشمن و بهبود وضعیت امنیتی ولایت ننگرهار نیز ارائه کردند.رئیس‌جمهور پس از استماع گزارش و صحبت‌های آنان، یکبار دیگر به ورثۀ شهید حاجی حیات‌خان و خانواده های شهدای رویدادهای اخیر تروریستی ولایت ننگرهار، تسلیت گفت و خاطر نشان‌کرد که این غم تمام مردم افغانستان است. وی به مسئولین ملکی و نظامی به‌خاطر رسیدگی به خانوادهای شهدا و تداوی مجروحین، هدایات لازم صادر کرد.

رئیس‌جمهور افزود که اردوی ملی در همکاری با پولیس ولایت ننگرهار، در تأمین امنیت این ولایت و ایجاد فضای امن برای مردم، مشترکاً کار نمایند.

وی تاکید کرد که باید فضای امن در ولایت ننگرهار به میان آید و اردوی ملی الی جابه‌جایی قطعات خاص در شهر جلال آباد، به وظایف شان ادامه دهند.

سترجنرال محمدشریف یفتلی لوی درستیز وزارت دفاع ملی در رابطه به ایجاد اردوی منطقه یی و مستقرشدن آن در ولایت ننگرهار، معلومات داد.

در جریان این ویدیو کنفرانس، رئیس‌جمهور به مسئولین امنیت ملی ولایت ننگرهار هدایت داد که برای تأمین امنیت ادارات ملکی آن ولایت، تدابیر همه جانبه را روی‌دست گیرند.

در اخیر فیصله صورت گرفت تا به منظور تأمین امنیت پایدار ولایت ننگرهار، تدابیر کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت اتخاذ و به زودی اعلان گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید